Grafická karta v ntb

Dobrý den,našla by se dobrá duše, která by mi vysvětlila, jestli je možné vyměnit dedikovanou kartu v mém notebooku?Mám starší notebook HP Pavilion 3180ec s přepinatelnou grafikou mezi integrovanou Intel HD Graphics a AMD Radeon Mobility 5650 HD. Problém je, že Radeon už je prakticky nepoužitelný, po přepnutí za chvíli dochází ke zbělání displeje. Občas pomáhá do notebooku praštit zespodu, nebo na něj silně zatlačit. Přisuzuji to zhoršenému kontaktu mezi pájenými kuličkami čipu grafické karty.Můj dotaz je, jestli lze kartu AMD Radeon Mobility 5650 vyměnit za stejnou novou. Na spoustě fór jsem četl, že pájené karty se měnit víceméně nedají, jediné karty, které lze v ntb měnit jsou MXM karty, ale když si tu kartu hledám, tak mi přijde, že je možné koupit kromě samotného čipu i kartu jako celek, což by podle mě mohlo problém vyřešit. Např. na ebayi nabízejí jak samotný čip zde: https://www.ebay.ca/itm/Original-ATI-216-0772... tak i celou kartu zde:https://www.ebay.ca/itm/8x-HP-109-C0765-62846... Nejsem si jistý, jestli to správně chápu, ale nebylo by možné si koupit tu celou kartu a nechat si to někde v servisu vyměnit? Je ta karta doopravdy nevyměnitelná, když je ball-solderovaná, nebo ji lze vyměnit celou? Z čtení nejrůznějších fór jsem z toho více zmatený, než že bych tomu rozuměl.Moc děkuji za pomoc a vysvětlení.

Odpovědi na otázku

staci tzv reflow

1) servis ti sotva bude ochoten v notesu měnit tebou dodané díly - leda by to byl nějaký malý rodinný servis. A stejně ti na to odmítne dát jakoukoliv záruku.2) ta karta na Ebay je do MXM slotu - pokud ji tvůj notes v MXM slotu nemá a je na desce, tak máš smůlu a funguj prostě na Intelu.