» Poradna » Ostatní

Grafická karta v klidovém stavu využívá 100% svého výkonu

DobrýKoupil jsem si grafickou kartu GTX 1070, dal do PC, nainstaloval ovladače. V hrách funguje perfektně a nevykazuje žádné problémy. Ale když koukám na videa na internetu nebo filmy, tak jsem si povšimnul,že se po delší době objevují občasný záseky a záškuby. Po stáhnutí GPU metru jsem zjistil, že grafická karta v klidovém stavu obsadí maximum paměti, jede na nejvyšší frekvence a větráky taky jedou na maximum. Tento maximální stav grafiky přetrvává do té doby, než pohnu myší nebo nezačnu psát na klávesnici. Můj dotaz je, jestli máte nějaké nápady jak se toho zbavit..

Odpovědi na otázku

Nech malware žít!

Ja bych ho nechal zit, leda kdyby tezil bitcoiny me.

Twl Bitcoin miner to našlo. :D Dobře ty.

Nazorny priklad zpackaneho mineru - kdyby grafiku vytizil maximalne na 80% a nechal tak pul giga videopameti volne, tak to drtiva vetsina lidi resit nebude, protoze na pouzivani stroje to ani nepoznaji.V dobe rozmachu spamu me otravovalo taky par lidi az po tom, co je poskytovatel odstrihl od netu. Nastesti diky modernimu ransomware s kryptovanim se i ti nevetsi diletanti zacinaji o zabezpeceni svych stroju zajimat - v dobach klasickych winlockeru (a ze jich mam poradnou sbirku) spolehali na to, ze to nekdo vyresi.

Vyťaženie GPU na 80% zvýši hluk chladiča a u paranoikov je to jasné do 10s, lebo teplotu HW sledujú v podstate 24/7, takže ani 80% by neschovalo vyťažovanie GPU minerom

"+" Trhák moc puberťáků nezná a zjevně modrou vodičku nepochopili, jak vidno u minuskářů.

https://www.malwarebytes.com/Stačí free verze. Měl by to najít.

jo díky, už mi to projíždí PC. :)