Grafická karta v kancelářském počítači

Zdravím, mám kancelářský počítač Optiplex 3020 (bližší specifikace jsou dole) a chtěl bych upgradovat počítač grafickou kartu GIGABYTE GeForce GTX 1650 Low Profile. Grafická karta má ale doporučený minimální výkon zdroje 300W a já se bojím, že by počítač mohl být nestabilní, protože mám zdroj s pouze 255W. Ale protože je to Dell, a ještě k tomu mini ITX, neexistuje zdroj, který by se do case vlezl. Na nový počítač teď taky nemám. Neví někdo, jaká spotřeba by mohla nastat při maximálním výkonu toho počítače i s tou grafickou kartou a jestli by se třeba počítač nevypínal nebo jesli by byl třeba nestabilní? Předem děkuji, MartinIntel Core I3-41308GB DDR3 1600hz RAM120GB SSDZdroj: 255W 80 Plus Bronze, Input-100-240V, Output-12VGrafická karta: https://www.alza.cz/gigabyte-geforce-gtx-1650...

Odpovědi na otázku

Pokud tam není nějaký SW blok ze strany výrobce, tak to možné je a zdroj si s tím poradí. Požadavek na 300W zdroj je s velkou rezervou a tento PC je hodně úsporný. Ani s novou grafikou to nepřeleze cca 150-170W.

Moc děkuji za odpověď

A dokáže tak slabý procesor tu grafiku vůbec nakrmit...?

CPU cca 70WChipset cca 7 W, RAM 5W, SSD 5 WGPU pod 100 W-----------------------------------Celkem asi 182 WMělo by to v pohodě fungovat.

Můžete si to zkusit spočítat např. zde.https://outervision.com/power-supply-calculatorTady to vychází vice jak 250W.Příkony jednotlivých komponent nelze jen tak sčítat. Zdroj má výstup různých napětí a jednotlivé napěťové větve jsou dimenzované zvlášť.

Sčítat to v pohodě lze, protože naprostá většina odběru CPU i GPU se odehrává pouze na 12V větvi. To ostatní je naprosto minoritní záležitost.

Tohle pocita nesmysly.

Zdroj to utáhne ale podívej se na který slot kartu připojíš jestli je tam místo. Karta je totiž dvouslotová a nedokážeš jí připojit do slotu vedle zdroje.