Grafická karta pro VR

Dobrý den,pořizuju si Virtuální Realitu (Valve index), ale potřeboval bych novou grafickou kartu. Zkoušel jsem něco najít, ale moc se v tom nevyznám tak píšu zde. PC: RAM 16GB, i5-7400, Corsair VS450 450W a deska Strix B250G gaming. Moje dosavadní grafická karta Nvidia GTX 1050 TI. Jaká se podle vás bude nejvíc hodit? Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Na VR potřebuješ co nejlepší grafiku. Jenže k ní taky potřebuješ odpovídající procesor. Takže můžeš začít stavět komplet nové PC.

Dobrý den, toto jsou uvedené minimální a doporučené požadavky:Minimum (nížké rozlišení, nestabilní nebo 30FPS)OS: Windows 10, SteamOS, LinuxProcessor: Dual Core with Hyper-ThreadingMemory: 8 GB RAMGraphics: Nvidia GeForce GTX 970 / AMD RX480RecommendedProcessor: Quad Core+Graphics: Nvidia GeForce GTX 1070 or betterAle na valve index bych doporučil minimálne procesor co má 8 jader, RAM 16 GB a grafiku GTX 1080 nebo RTX 2070 aby jste měl jistotu že to zvládne bez problémůPřeji hezký den :)

Na starym Oculus Rift (CV1) jsem hrál relativně v pohodě Elite Dangerous, Warthunder a nebo Cars na GTX1060 + Ryzen 3600.Ale Valve index je trochu jiná liga... to potřebuješ min. RTX2070, lepší ale bude 3070. Samozřejmě 16GB RAM a lepší CPU než ten obstarožní i5 7400. ten je slabej jak čaj.Takže uplně jinej počítač než máš. S tímhle to ani nezkoušej.

abys to pochopil i s tím procesorem, tak tady je porovnání tvýho i5 7400 a Ryzenu 3600 kterej při hrách který jsem uváděl jel na víc než 50%. Závěr si asi udělej sám...https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-7400-vs-...