Grafická karta pro virtuální realitu

Podle jakých parametrů vybírat grafickou kartu pro VR? Velikost paměti není tuším vždy určující ... kde případně najít, který čipy jsou vhodné?Záměr je postavit nějaký rozumný cena/výkon PC na hry/aplikace pro Meta Quest 2 a casual učení se Unity nebo Unreal Engine (zase na aplikace pro Quest, žádný opulentní grafický onanyje ...). Jde mi primárně o výběr grafické karty, takový srandy jako co největší SSD úložiště a ideálně 32GB ram vynechme

Odpovědi na otázku

Super. A z těch 122 položek, kromě ceny, si mám vybrat jak?

Tak obecně prostě tu nejlepší grafiku, co si můžeš dovolit. Nechápu co v tom hledáš za složitosti

A to že je "nejlepší" se pozná například podle jakých parametrů?

jaký parametry ? Cena určuje výkon a výkon je to co tě zajímá pro VR.Jakákoliv grafika na trhu od cca 12.000 půjde použít.

samozřejmě se vyhni jakýmukoliv "šrotu" od AMD O procesorech to samozřejmě neplatí.

Muj Radeon RX 6700 XT by nesouhlasil a predesla Vega 56 take s VR hybala slusne.

jo ale ty historický problémy s ovladačema z zobrazováním v 3d programech bude ATI/AMD napravovat jen těžko.Ty si to možná nepamatuješ, ale já jo a fakt už to nebudu nikomu dávat do počítače dokud existuje Nvidia (kde problémy v podstatě nikdy nebyly).

Je me 43, panatuji. Ale to je 15-20 let zpet.

no a ještě před cca 7 lety mělo AMD místo grafik přímotopy. Výkon byl, ale ta efektivita.

Dost přesně se to poznává podle ceny No a samozřejmě podle typového označení. Každý výrobce má odstupňované výkonnostní kategorie a každá má svoje označení čipu. Obecně vyšší číslo v názvu karty značí vyšší výkon.

Tohle udělátko generuje celkově 4k obraz, takže určitě karta vyšší střední třídy až high-end, tedy alespoň NVidia x060 spíš x070. Z Radeonů alespoň 6600/6700XT.

Ok díky Mám detailněji zkoumat nějaký z parametrů? Jako třeba "podpora PHYSX, DLSS" nebo něco takovýho, co ovlivňuje VR?

Všechny karty co tě můžou zajímat, všechno tohle dávno podporují. Prostě kup tu nejlepší, na kterou máš peníze.

No, samotný Oculus má minimální požadavky Intel Core i5-4590 nebo AMD Ryzen 5 1500X a NVidia 970 se 3GB paměti, ale tohle bude opravdu jen na základní pokusy. Hodí se podpora DLSS, kvůli výkonu (Radeony mají svoji variantu).

Mám Oculus Rift HD a začínal jsem s tím na GTX1060/6GB - dalo se to používat a hrát hry jako EliteDangerous, WartTunder Cars atp. (i hodiny hraní v kuse OK)Pak jsem vystřídal GTX1660S, RTX2060 a teď mám RTX3080.Z toho co je dneska na trhu bude podle mě naprosto v pohodě už RTX3060, ale samozřejmě 3070 bude lepší volba na náročnější tituly.

Super, díky za uživatelskou zkušenost