Grafická karta při zátěži začne bzučit

Dobrý den, při zátěži gpu začne bzučit jde to směřem od druhého větráku na kartě GeForce MSI Armor GTX 1060

Odpovědi na otázku

A co s tou informací máme dělat? Je to normální, některé karty pískají. Není to závada, dělají to měniče napětí a nemá to na nic vliv.

Mne tiez piska Armor 1080gtx a neni to nic strasne. Pochybujem ze ti to na reklamciu uznaju. Je to u grafik bezna vec ak ide na max. vykon a mas k tomu vypnutu Vert. syn. Skor vaznejsie by bolo keby ti piskal zdroj.

Jak tu padlo, je tu vlastnost. Kdo neslyšel pískající 970, jak kdyby nebyl :D

bzučit ?

V angličtine je to "coil whine". Nemá vplyv na funkciu grafickej karty, takže predajcovia ani výrobca to nereklamujú. Zreklamovali by to možno až keď by to bolo pískanie aj v IDLE. Podobným problémom pred pár rokmi prešli niektoré značky. Ani Linus sa tomu nevyhol a daný jav sa mu objavil na Nvidia Titan V, vtedy stála $3000.

To je totiž původně moje karta. Holt bzučí.

JJ a nejhorší to bzučení je když je počítač hodně tichý, já třeba na GTX1080 bzučení nevnímal do chvíle dokud sem ji nedal na vodní chlazení a hodně zreguloval otáčky. Nicmémě z části to jde eliminovat nebo přinejmenším ztlumit, tím že se po kartě nebude požadovat maximální výkon, takže když karta třeba zvládá 100FPS a mám 60Hz monitor, zapnutí VSync omezí FPS na 60 a tím i klesne zátěž karty a to bzučení sníží intenzitu.Horší je že často tyhle dění v počítači není odstíněné od analogové audio části a přenáší se to do audio signálu integrované zvukovky, na levné desce to bude asi tragédie ale deska z vyšší cenové hladiny to taky nemusí odstranit, i když mám desku za 5 tisíc, tak je audio signál integrované karty pořád rušený, nejvíce grafikou a když jsem měl ještě v počítači mechanický disk tak i on na tom měl svůj podíl.

Ovšem na to rušení zvukovky grafikou nemá žádný vliv, jestli cívky bzučí slyšitelně nebo jsou akusticky utlumené ;)

Ano nemá, ale pokud se intenzita rušení zvyšuje s intezitou coil whine grafiky, tak spolu souvisí a je to zatraceně otravné, tady je to krásně slyšet: https://www.youtube.com/watch naštěstí USB zvukovka za 200 nebo USB sluchátka které mají vlasntí zvukovku to spraví.

Rozhodně to nesouvisí s tím, jestli cívka píská slyšitelně nebo ne.

Používej sluchátka.