Grafická karta nejde dát do skříně

Ahoj/Dobrý den,už si opravdu připadám jako idiot, protože počítače stavím celkem pravidelně, ale většinou nové. No dnes jsem se rozhodl z přebytečných starých věcí ze skladu postavit retro PC. Skříň mám tuto: https://www.mironet.cz/thermaltake-vb1000sws-sop... Desku mám tuhle: https://www.czc.cz/asus-p5q-turbo-intel-p45/... a grafiku tuhle: https://www.czc.cz/gainward-9474-bliss-9800g... Deska je posazená na distanční soupky a sedí tam jak prdel na hrnec, IO shield taky vychází jak má, ale nejde osadit grafika, nevychazí mezi plechy záslepek. Záslepky jsem vyndal, ale když dám konektory, kde mají být, tak mám konektor grafiky asi 0,2MM možná víc pod konektorem na desce a když dám grafiku do konektoru, tak DVI porty na grafice zase naráží do zadního plechu mezi záslepkama. Může být nějaká varianta, že jsem něco udělal špatně a nebo si mám jít pro nůžky na plech? Předem díky za pomoc.

Odpovědi na otázku

Jelikož my do té bedny nevidíme, na rozdíl od tebe, tak těžko můžeme zjistit, v čem je problém. Normálně to tam pasovat musí. Ale to že se vyskytují drobné nepřesnosti výroby plechů a nějaké drobné rozdíly tam jsou, to se stává. Určitě by to ale nemělo znamenat, že je to úplně mimo a nejde to tam dát. To musíš dělat něco blbě.

Večer jak budu doma to nafotím, ale strávil jsem nad tím asi 30 minut, kdy jsem se tam jen snažil dostat tu grafiku. A 100% jsem si jistej, že deska tam je dobře, protože jak jsem říkal, do IO shieldu to sedí perfektně, takže buď někdo udělal přešlap při výrobě té bedny a ujelo jim to. Každopádně je i zvláštní, že celkově ten slot na desce je umístěn tak divně mezi těma dírama, než obvykle.

Deska je možná na 100% dobře, jen o 2mm posunutá.

To by neseděla na IO shield ta deska.

No asi by to chtělo zjistit, která komponenta je "špatně". Nejlépe vyzkoušet jinou grafiku. Pokud bude sedět, tak je něco špatně s tou druhou grafikou. Pokud taky nesedí, tak to bude bednou. Deska asi bude v pohodě.Jenže vzhledem k tomu že to jsou použité díly, tak hádám že jak grafika tak bedna už v nějakém PC byly. Je divné, že s tím u předchozího počítače nebyl problém.

Jako večer se s tím ještě potrápím. Deska na 100% bude ok. mám takový tušení, že fakt bude problém v bedně. Ona když jsem se na ni koukal podrobněji, tak dokonce na tom plechu co překáží má jakoby ztenčení, jak kdyby se počítalo s tím, že se to bude někdy štípat pryč.

Jestli to bude bednou, tak jí zkus důkladně prohlédnout, případně zkusit i trochu zapáčit šroubovákem. Často to je vyráběné jako víc dílů, které se pak nějak spojí. Může to být třeba zašoupávací a trochu se to povysunulo.

Ještě vlastně doplním, že bedna je úplně nová, právě z toho mironetu, kde přišla s komplet origo balením, takže v ní nikdy nic nebylo, pak by bylo možné to, že se nepovedla ve výrobě. No zkusím to prozkoumat a nějak si s tím vyhrát a třeba to tam dostanu.

ja by som si isiel po auto. Nebudes to predsa do elektroodpadu niest peso.

Já bych se zeptal a co je za jednotku MM? to jsou jako nějaký Mega Moly? wtf? jestli to mají být milimetry, tak vzdálenost 0.2mm je asi tak šířka lidského vlasu, takže to bych řekl že máš celkem přesně tam kde to má být.

Jsem dement, už mi to nemyslí, myslel jsem 2 milimetry, takže 0,2cm

Co chceš od bedny za 500 Kč.Tak ten pásek plechu mezi záslepkami vystřihni.

Je to skříň z roku 2010 a je kvalitnější než 90% které se prodávají dneska. No vypadá to tak, že to budu muset ušmiknout.

To je blbost, tak nepřesně to rozhodně ani v roce 2010 nevyrobili. A jestli ano, tak v tom případě určitě není kvalitnější, než 90% dnešních skříní. Ale jsem si celkem jistý, že to děláš blbě.

Setkal jsem se s tím i úplně nových komponent a levných, či středně drahých skříní. Je to prostě nekvalita výroby. Těžko říci, co ta tvá muzejní skříň, ale stává se to. Je třeba desku na distančních sloupcích posunout co nejníže, tedy aby šroubky byly co nevýše v díře. Tím ji trochu posuneš dolů. Zbytek může být křivěji napájený PCIe slot pro grafiku. Teď se asi plno lidí zhrozí, ale grafika jde ve slotu napružit. Většinou to prostě jde vyladit tak, aby to +/- sedlo. Samozřejmě to chce dělat s rozumem a ne s kladivem.

PS: I ta stará grafika může být trochu prohnutá sama o sobě. Sice nevím, jak to vypadá u tebe, ale jde to většinou nějak dopasovat.

No jde o to, že bedna je úplně nová, všechno ještě bylo origoš zabalený, takže nebyla nikdy použitá, desku jsem používal v testovacím počítači a nikdy problém nebyl. A co se grafiky týče, tak tu už jsem taky na zkoušku dával do pár sestav a taky vždy OK. Takže nejspíš bude vada na straně bedy. No zkusím si s tím nějak pohrát a třeba to nějak napasuju.

tuto skrin jsem mnel taky, tak jsem vzal nuzky na plech a vystrihal jsem kos na disky, tak aby tam sla nacpat jakakoliv grafika

u takový starý kraksny bych klidně vzal ty nůžky na plechna nějaký emulátorový hry to ale může bejt dobrý takovej starší pc, docela mě štve výkon rpi4 v některejch PS1 a N64 hrách, taky jsem uvažoval že bych si postavil radši nějakej starší komp na to

Tak nakonec se karta vlezla i bez stříhání. Ale musel jsem na distančních sloupcích posunout desku úplně nahoru, co nejvíc to šlo a pak utáhnout a potom silou tam dostat grafiku.
Ale zjistil jsem, že jakmile zašroubím konkrétní šroub do desky, tak se počítač nezapíná

Jak posunout nahoru na distančních sloupcích?? Já tedy zatím viděl jen jednu výšku distancí.A jaký konkrétní šroub máš na mysli? To máš nějak fakt divně smontováno.

jednoduše, prostě povoliš šroubky kterýma drží deska ve sloupku, zatlacis desku nahoru a utahnes, takže grafika tam pak sedla. A problém je právě u jednoho šroubku který drží desku, když je zasrouben, tak se pc nezapne.

Dej na sloupek fíbrovou podložku (mezi mb a sloupek). Díra asi má kolem sebe malý ochranný prostor a zkratuješ nějaký spoj. To by mohlo v budoucnu dělat problémy.. Nebo ten sloupek vyšroubuj. Také existovaly plastové sloupky.

"No dnes jsem se rozhodl z přebytečných starých věcí ze skladu postavit retro PC."Z vlastního skladu, nebo jsi prováděl nějakou charitu a vykupoval retro ze skladů?

jen bednu jsem bral novou

G mi vyhodil video z r.2006 https://www.youtube.com/watch To by jeden nečekal, že to bude ještě dnes skladem.

Když se nevejde karta do skříně, tak co jí šoupnout do šuplíku. Sorry OT. Už je nejspíš vyřešeno, tak to tolik nevadí.

super hnusná skříň za pětikilo..... zahodit...