» Poradna » Počítačové sítě

Grafická karta nebo procesor?

Máme PC Hal3000 sestavený z roku 2018, GK 1070 a procesor i5, kdy současné době by syn chtěl do toho grafickou kartu GeForce RTX 3070. Mohli by jste mi prosím poradit, zda komponenty, které mám nyní v PC budou plně kompatibilní a budou dostačující k plnému výkonu grafické karty. V případě že ne, co vše je třeba dokoupit?

Odpovědi na otázku

https://ctrlv.cz/z8AP Tady je vše co synuv počítač má. Hraje a chce hrát ve FulHD především Fortnite stabilně 240 fps

Bohuzel nebude nebude stabilne 240fps , 6 minuta na youtubehttps://www.youtube.com/watch

Pokud má zdroj odpovídající kvality pro 3070, nebude problém

Záleží jaký je v tom PC zdroj a jestli se ta GK fyzicky vejde do bedny. Zbytek by měl být dostačující...

Honzo dobrý den, no a to já prave ten zdroj nevím.

A nevím jak vložit fotku, ale vkládal ji syn pánovi v předešlé odpovědi. Ne snad kvůli tomu, ze jsem blond, ale v tomto jsem úplně neznalá a zdroj znám jen zásuvku😂

Tohle?https://www.mironet.cz/hal3000-herni-sestava-mcr... "Zdroj EVGA 650 GQ, 650W" Je v tom ten 650W zdroj od EVGA? Pokud ano, stačí grafiku vyměnit bez jakýchkoliv dalších úprav.

Přesně to je on 👍😇

Jen pro jistotu se mrkni, zda je vzadu dole na zdroji to tlačítko ECO - ON / OFF. Pokud tam není, je tam jiný zdroj a je třeba se na něj fyzicky podívat. Což znamená sundat ten tunel na dně skříně a podívat se na štítek z boku.

Kvalitní zdroj, 3070 nebude problém

Dekuju moc

Moc děkuju. Ale i jsem se dočetla, a syn říká, že je třeba ještě ten procesor i9900K. Tak jestli to pomůže a má smysl, tak jen ať tedy peníze nevyhodime z okna. Na podpoře Hal mi to nezvedaji a tak se nezlobte za hloupé dotazy. Jsem moc rada za rady. Dekuju

Přechodem na 9900K si moc nepolepší, zatím stačí a pak upgrade celé sestavy. Nicméně teď není třeba

Syn by jistě rád to nejlepší, jako každý, kdo to nemusí platit ze své kapsy, ale výměna grafiky udělá mnohem více, než výměna CPU. Výměna CPU vyjde draho, ale hodí to jen pár fps navíc.Jinak i ta výměna grafiky bude problém. Jsou vyprodané a předražené. Kolem 15k, co cca mají stát, neseženeš snad žádnou. Dokonce jich moc není ani za ty přepálené ceny.

Bohužel no, 3070 za 20 000,- / 3060ti za 15 000,- a jsou nesehnatelné.. a v lednu to prej nebude o moc lepší, mají přijít opět jen jednotky kusů... :(

Když se chce, tak jsou ... já tento měsíc kupoval dvě 3070 za 16,5 a 6900x z czc. 3060ti m itaky přišla několikrát informace, že je skladem, ale tu jsem nekupoval.

Děkuji za informaci, ale netuším čím takhle informace pomůže..

Pomuze v tom, ze pises nesmysl, sehnat se daji, akorat to chce trochu sledovat.

Ne každý má čas sedět nonstop u PC a mačkat F5, jestli jsou nějaké karty na eschopech.😉

Takže celej svět řeší nedostatek gpu, jen tady lokální chytrák jich má dost.. klasika :)

Když to člověk bude hodně zkoušet, tak dřív nebo později narazí na podvodníka co bude tvrdit že je má

Proč chytrák? Nedostatek je, ale fňukat, že nejsou vůbec je taky blbost. Stači si zapnout notifikace a když dorazí, tak hned kupovat. Nic víc, nic míň.

Syn Vás tahá za nos, jako každý puberťák, co to zkouší na nic netušící matky. Tyhle stupidní požadavky odrážím u mých synovců neustále, ať jde o upgrady počítače za statisíce, nutnosti nákupu mechanických klávesnic a myší za 5000, herních sluchátek apod.Bohužel, youtube jim vymývá mozky, jak na něco udělá recenzi jejich oblíbený youtuber, musí to mít.Ten procesor, co má v tom HALu je naprosto dostatečný a spolu s 3070 mu zajistí plynulé hraní minimálně 3 roky dopředu.Ale samozřejmě rozhodnutí je na Vás.

Přesně. Chtít i9 místo i5 mi připadá od puberťaka jako kdyby tvrdil, že pětihvězdičkový koňak je břečka a že chce minimálně deseti hvězdičkový. Výměna procesoru by se hodně prodražila a výsledek by byl o 10% vyšší výkon ve hrách.