To je ale úplně jednoduchý. Cena je v eshopu a výkon je na youtube. Z toho poměr cena/výkon sestaví i ten největší trouba. Ale pro ulehčení - ten poměr bude +- stejný

RX570. Výkon v DX12 téměř stejný jako GTX1060 a v DX11 o cca 10% horší.

V poměru cena-výkon jednoznačně rx570.

No jo... ale hovno zadarmo je pořád hovno. Tazatel měl spíš uvést do jaké sestavy to chce. Protože rozptyl je extrémní.

Přesně tak, navíc počítač, monitor, periferie, os... to obvykle zadarmo není ale poměr cena/výkon to také ovlivní. Je třeba počítat kompletní náklady + způsob využití.Třeba Huang říkal, kup víc, dostaneš víc... a má pravdu, pokud koupím "předraženou" RTX2080Ti a budu počítat i s cenou počítače a dalších věcí, tak se kupodivu můžu dostat na stejný, neli lepší poměr cena/výkon než s tou RX570 a to nejen v 4k, ale i FHD.

Poměr cena/výkon jednoznačně hraje pro RX570, ale...Na té grafice si nic nezahraju, potřebuju k tomu minimálně desku, procesor, paměti, zdroj, disk, monitor a OS.Takže celý počítač a periferie může dost radikálně poměr cena/výkon ovlivnit.Stejně tak když budu chtít hrát ve vysokých detailech, dobrých FPS v 4k, tak mi RX570 jednak požadavek vůbec nesplní ale i poměr cena/výkon bude daleko než poměr cena/výkon u RTX2080TiJinými slovy je třeba říct konkrétní scénář pro který karta má sloužit, v jakém stroji bude a pak se dá spočítat poměr cena/výkon.

Z tohohle výběru - na 1080 hraní - GTX1160Ti, na 1440 hraní - RTX2070

Všiml jsem si že to tu bylo napsané víckrát... GTX1160Ti neexistuje GTX1660Ti ano.FHD 1660Ti (raději RTX2060, protože RTX) a na 1440p 2070.. to je fajn pro nenáročné hraní, pokud chce člověk krmit třeba Apex Legends ve FHD na 240Hz monitoru, bude potřebovat RTX2080Ti a k tomu adekvátní CPU... nebo chce hrát nové hry v maximálních detailech a zachovat aspoň 60FPS minima tak musí šáhnout o model/dva výš

nicméně otázka byla na nej poměr cena/výkon, když nebudu brát v úvahu nic jiného tak:1: 5702-3: 580/1660 (tady každý dolar v ceně může hrát roli)4: 1660 Ti5: 5906: RTX2060....

No jo, máš pravdu, mám zažitý 1160 ještě z dob spekulací před oznámením RTX.

Pomer cena / vykon je sam o sobe uplne k nicemu. Smysl ma jen pro porovnani (treba) GK s podobnym vykonem. Ale je naprosta kikotina, kdyz pomoci toho pomeru chcete srovnavat naproste plecky i karty s uz pomerne slusnym vykonem.Uvedomte si, ze zdaleka nejlepsi pomer ceny a vykonu bude mit vzdy karta integrovana v procesoru (na ktere, pevne doufam, nechcete hrat hry apod.).

Když třeba to bude do PC cca do 30 000 Kč na hryCPU: AMD Ryzen 5 2600X16 GB RAM