Grafická karta která šetří energii

Ahoj.

Mám stále svou starou GeForce 8800 GTX které zřejmě "žere" hodně energie i v době kdy neběží 3D zobrazení (střílečky a tak).
Proto mi asi odešel značkový zdroj Delta 475W. Asi makal na hraně.
Hry moc nehraju ale někdy si ráz zajezdím autobusem v OMSI simulátoru kde 3D výkon grafiky potřebuji.
Proto bych rád vyměnil grafiku za nějakou modernější která by měla podobný výkon jako GF 8800 (tedy v dnešním měřítku dost slabý výkon) ale ve 2D režimu by byla energeticky úsporná.
Co doporučíte?
Přiznám se že se v grafikách od jisté doby už vůbec neorientuju.
Díky.

Odpovědi na otázku

jaký je zbytek sestavy?

Je tam Core2 Duo E4500 a 2GB paměti DDR2.
Zdroj SS S12 430W.

tak to bude až GTX 680
upřímně řečeno, pokud jsi jinak spokojenej, tak bych si nechal tu 8800, protože kamarád si koupil moji 8800 GTS 512, která teda žere asi 2x míň než Ultra při nejvyšší zátěži, a seper, je s tim spokojenej na všechny hry, včetně BF3, GTA IV, UT3, Cry, je to prostě pořád super a umí DX10, mám pak GTX 260 a je o asi tak že s každou další gen. ta spotřeba klesá tak o 10%, pokud si tuhle kartu vyměníš za GTX 260, 460, 560 tak nebudeš litovat ale rozdíl ve výkonosti asi moc nepocítíš na tvoje hry, takže bych měnil až za GTX 660, resp 680, v idle to má žrát jen 10 Watt, max má být na úrovni 88800 GTS 512,
ty můžeš teď udělat jedno - dát tam Accelero Extreme 2 + VR kit 8 a bude ti to chladit líp a bezhlučně,
dále můžeš instalovat nové drivery a podtaktovat to v idle, pak kdyžtak NVprofile editor a vytvořit si super úsporný profil a kdyžtak si můžeš vytvořit i vlastní grafický bios kde si dáš nižší napětí => nižší zahřívání a ten se tam pokusíš namontovat (pro 2D režim), na tu změnu biose bych se ale vykašlal,
pokud tam zakoupíš ten chladič, tak ten ti bude sloužit u všech Radeonů a nvidií dalších pár let, je kompatibilní se všema 8-9- g2 - 4 - 5 - 6 generacema, jen si za 100Kč zakoupíš jinej VR kit na jinou kartu, to samý s Radeonama 2-3-4-5-6-7 , akorát pokud máš od Saphire VAPOR xx tak tam to nechej, na tyto karty od Saphire ne

tvůj značkový zdroj Delta, neni žádný značkový zdroj, je to totální sajrajt a buhví jestli vůbec někdy dokázal dodávat 475 W, už je to označení 475 W vyvolává úsměv, opravdu značkové zdroje nejsou omezené a maji velkou toleranci a podmineznování, tvůj zdroj bude tak možná 350 W, Corsairy, Fortrony, Articy, Enermaxy maji vždycky možnost dodávat chvilkově o 50-100 W víc něž kolik tam je napsaný že jsou, pokud ne tak neodchází ani neničí komponenty ale resetuji pc anebo do grafické karty dodávají míň energie a ve spolupráci s napájecími obvody karty jede grafika na poloviční výkon (např)

mimochodem pokud máš 2, nebo 4 Ukázat celý příspěvek

to si moc nepomůže, naopak ublíží, protože to ta 8800 má větší výkon a tohle neni herní ani omylem, asi je to přeznačená gen Radeon 5xyz

To bych asi šel s výkonem dolu, to je pravda, ale koukal jsem že ta karta žere v klidu jen 12W.
Teda nepochopil jsem jestli ve 2D nebo při "usnutí"
Já bych ten výkon GF 8800 klidně obětoval kdyby ta spotřeba šla ve 2D výrazně dolu.
Po prostudování účtu za elektriku se není co divit

Chceš snížit spotřebu nebo se mýlím?

To souhlasí.
Také píši že oželím výkon 8800.
Na stránkách AMD jsem nenašel úplnou specifikaci Radeonu 6670.
Je to pravda s tou nízkou spotřebou ve 2D?

Spotřeba v klidu:
Radeon HD7750 - 5W
GeForce 8800 GTX - 70W
Při hraní:
Radeon HD7750 - 50 W
GeForce 8800 GTX - 150W
Radeon je tak o polovinu výkonnější a stoji 2500 Kč. Sám si spočti, jestli ti to za těch pár ušetřených stovek ročně stojí.

otázka je, kolik chceš investovat.. bych ti doporučil třeba HD 7750.. výkonově to není nic super, ale pokud nehraješ aktuální AAA hry, tak by ti to mohlo stačit.. když tak koukni na testy, jak si to stojí. Ale spotřeba je úplně někde jinde než ta 8800... Tohle žere max 75W, v klidu ve 2D pod 10W...

to je asi pěkná píí*ovina, protože jedna nová GTX 680 má spotřebu asi 5 W a jednak za rok ta spotřeba asi stojí 1200 Kč za elektřinu, takže koupí karty za 2 litry moc nevyděláš, navíc máš strašně pitomý zdroj, ten ti naprázdno žere množství energie co přeměnuje zbytečně v teplo, to samo o sobě stojí zbytečné peníze, né zrovna malé, vyčkej na další generaci karet, mezitim si kup lepší chladič, kartu 8800 podvoltuj a podtaktuj, to bude žrát o hodně míň, 8800 GTX je tím pověstná, nebo vyměň za nějakou GTX 260 nebo GTX 460
která je s tou spotřebou v idle ,,na půli cesty" mezi 8800 a řadou 6 = KEPLER

kdybys četl, jakej má zbytek sestavy, tak by ti možná došlo že doporučovat kartu za 12,5k!!!! je asi trochu mimo mísu...

To je ZOND alias Dr Šáhlá a další.
To nelze brát vážně.

a doporučovat mu ať si koupí lowend na kterým nic nezahraje výměnou za herní dělo je taky mimo mísu

Jak vidím tak to mám trochu složité.
Našel jsem zajímavou stránku kde se uvádí spotřeba v obou režimech.
Pro mě je důležité aby ve 2D byla max 15W

Ta stránka je zde:
http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/HD_6670/20.html...

Co tedy vybrat s ohledem na konfiguraci sestavy?
Tak abych si třeba zahrál i nějakou tu 3D hru.

prosimtě neměň absolutně vůbec nic
kup si jinej zdroj, kup si jinej chladič na tu 8800 GTX

a tu grafiku podtaktuj a nastav nižší napští = míň bude žrát;

hlavně jinej zdroj, to je totální šunt a navíc celkem dost žere protože účinnost (nízká)
takže topí, to ti pomůže víc

No vidíte.
A já si myslel jaký mám výborný zdroj.
Ten SeaSonic S12 430W dokonce vyhrál před několika lety v testech.
Účinnost při max a6 80% a při zátěži 25% slu3n7ch 86%.

http://www.svethardware.cz/art_doc-4BC4D6B744E73473C... ...

No je to už pár let a dnes se dělají lepší zdroje, ale snad to není takový žrout, ne?
Nebo jak se to počítá?

tenhle zdroj je naprosto v pohodě... ano, můžeš podtaktovat a podvoltovat stávající 8800, ale pokud nevíš 100% co děláš tak taky můžeš skončit u toho že se ti bude rozpadávat obraz, pokud to přeženeš... Stejně tak flashování biosu může skončit tím, že tu kartu zabiješ. Je třeba si uvědomit, že tohle není nový AMDčko, co má dual bios a kde si s tím můžeš hrát do omezení..

Prostě pokud nehraješ tak nemá smysl tohle řešit a živit takovou nenažranou potvoru v PC.. protože ať s tou 8800 uděláš cokoli, tak spotřebu na 15W prostě nesrazíš. Takže koupit jinou kartu (pokud chceš něco investovat).. Pokud si chceš za rozumný peníze zahrát cokoli (samozřejmě ne na max ultra super detaily s 16MLAA + 16AF) tak ti bohatě stačí karta na úrovni 6770.. Mám HD5770 v PC, což je skoro to samý, jen ta 6770 má nějaký drobný optimalizace a nestěžuju si, že by mi chyběl výkon..

A zase
"nižší napští" žš se povedlo s vypětím všech sil,pak už bylo prst padni kam padni

No vídíš,že nejseš blbej.

On ale nechraje, jen nějaké jednoduché hry, na které NEPOTŘEBUJE herní dělo!

Já si pořád zkouším představit, za jak dlouho se ti vrátí náklady vynaložené na novou grafiku v ceně uspořeného proudu.
Ty jsi takový propočet provedl?
Já bych prostou náhradu viděla spíš v 6750 než v 6670, ale záleží na rozlišení monitoru.
Jenže kdo chce prostou náhradu?
Každý u nové GK chce tak 50% výkonu navíc.
Takže 7750 by to asi plnila - těch 50% navrch, ale se svým procesorem se na její výkon nedostaneš.
To bys ho musel přetaktovat na 3,5GHz aspoň.
To je pak těžké dobře poradit.

žádná grafická karta nešetří energii, to šetří třeba kvalitní zdroj a zdravej rozum, grafická karta ne to je v rozporu s účelem grafické karty, pořiď si novej procesor Intel, Sandy Bridge, Core i5, který má grafiku integrovanou v patici a bude ti to šetřit energii, rovněž ji bude štřit i to že to bude Core i5 22nm architektura,
do něj si kup SSD disk který šetří energi a kup si zdroj normovaný 80++ Gold, to ti šetří energii, pointa je akorát v tom jestli ti těch 20 klacků bude stát za to
možná bys nám mohl sdělit proč tam tuto grafiku 8800GTX vlastně máš a co tam máš za processor a jaké hry tam hraješ; cheš hrát

Pokud chceš ušetřit, tak to znamená že nejspíš nemáš peníze na vyhazování, čili ti nemá cenu radit aby jsi si koupil nejnovější GK které tu energii uspoří a zároveň si zahraješ "3D hry" .
Protože investice by se ti vrátila až za dlouho, jestli vůbec někdy protože současným tempem růstu technologií bys stejně za pár let měnil za novější.
Takže moje rada zní pokud chceš ušetřit budeš proto muset holt něco obětovat, v tomto případě hraní novějších her tím že vyměníš svoji GK za slabší spolu se zdrojem nebo k čemu bych se přikláněl prodat svoji sestavu a koupit NTB. Na to jak říkáš tvoje občasné zahrání si by to mohlo stačit.
Můj tip : http://www.alza.cz/asus-k53tk-sx021v-d306954... ...
Když tu svoji sestavu dáš na aukro dáš tam hodně obrázků a napíšeš jak je ta tvoje sestava super(neříkám že není) určitě se najde někdo kdo ji koupí za víc než by bylo zdrávo :)

myslim že jemu jde především vo to že to dělá nesnesitelnej randál, což mega-hlučná 8800 GTX Ultra dělá, sám jsem si užil s 8800 GTS 640 a 512 kde je zahřívání i hlučnost menší a nedalo se to vydržet,
navíc v jeho případě ve spojení s boxovým blbým chladičem Intel, který je hlučný nemá měď ani heatpipe a dělá pěknej randál i na podtaktovanym cpu bez zátěže, takže rada dej tam lepší chladiče a užiješ si relativní ticho, min AC Freezer 7 pro 775 na CPU a na GPU Accelero chladič (+VR Kit), oboje věci jdou pak sundat a v budoucnu použít kdykoliv na novou sestavu

nejde mu o ticho celou dobu se tu řeší spotřeba v iddle a v zatížení a jelikož je 8800 nenažraná shání novější která by měla stejný výkon ale menší spotřeb, samozřejmě takové karty existují ale vzhledem k tomu že dotoho investuje x tísíc tak se to nevyplatí.

No právě.
Ale jak to tak vidím je to asi nemyslitelné.
Pokud bych chtěl slušnou - průměrnou - grafiku na které bych si občas i něco zahrál (myšleno něco ve 3D s low detaily), tak zase žere i dost ve 2D a já trávím 95% času tvorbou tabulek v Excelu a nebo jsem na netu.
Proto jsem se rozhodl takto:

Postavím nový počítač s procesorem Intel Core i3 - 2120T který má integrovanou grafiku HD 2000 a spotřebu 35W.
Desku zvolím takovou která má DVI a asi i USB3 a SATA 6Gb/s - nejspíše s čipsetem H61.
Pro mou práci to bude stačit.
A ten můj počítač si nechám jako druhý pro případ že mě chytne herní nálada.
Za elektriku jsem platil 21 tisíc a tak se musí prostě šetřit všude.

Jinak díky všem za rady a nápady. Vážím si toho.

I tak se to da. Ale vezmete-li v uvahu, jaka je navratnost takoveho reseni, nema to smysl.

Radši nic nekupuj, jak to tak čtu tak by sis koupil mnohem mnohem horší než to co máš, zajdi si za odborníkem sestavit novej tichej počítač.

Ahoj.

Tak jsem si nakonec vyzkoušel tu grafiku 6670 GDR5 1GB jak radil REXON a pro mé použití je dostačující.
Pokud tedy někdo máte zájem o Radeon 4850 od Gainward - ta verze s paměťma DDR5 a výkonem jako 4870 nebo GeForce Leadtek Winfast PX8800 GTX 768MB se stejným výkonem tak ji vyměním za slabší 6670. Nejlépe od ASUSu - s GDR5 - EAH6670/DIS/1GD5.

otázka je jeslti si vůbec něco ušetřil, sis měl vzít herní GTX 260 která je někde mezi a 3D hry zvládá na 100% na full hd, sem to řikal, spotřebu má malou v idle a hlučnost taky tak ji zkus směnit za tu 4870 to by bylo ideální

ššššššššššš!!!

húhúhúhúhú