Grafická karta, její ovladač a problém s aplikacemi

problém s ovladačem grafické karty AMD Radeon PRO wx 3100, s nejnovejším ovladačem "zamrzá" myš, se starším je to ok.... největší problém je že nefungují některé aplikace tak jak mají. V Pinnacle (videoeditor) nefunguje auto save, a program často havaruje, program na výrobu fotoknihy nejde otevřít vůbec, hlásí "failed to create opengl context for format qsurfaceformat(version 2.0......." pokud ovladač odinstaluji a nechám "standartní ovladač windows" , obě aplikace fungují jak mají, kromě toho že nejde druhý monitor... můžete mě prosím nasměrovat ?děkuji

Odpovědi na otázku

Stáhni si ovladač ze stránek výrobce notebooku.

je to stolní PC, ovladače jsem pečlivě stáhnul přímo z webu AMD přímo k dané kartě a dodržel přesně dané postupy instalace. Asi je to blbost, ale neměl bych napřed nainstalovat ovladač a následně přeinstalovat uvedené programy ??? Přijde mi to jako by se ???? zmiňované programy "nezaimplementovaly" ..... ale kam že ?

Po instalaci OS byly nainstalovány všechny ovladače (zejména chipsetu) ve správném pořadí?

po pravdě ??? počítač byl sestaven v alze a pravděpodobně v pohodě následně jsem instaloval orginál pinnacle, jenže tam byl nějaký problém, řešil jsem to s podporou a došlo na čistou přeinstalaci windows ( na tovární nastavení ) . potom po instalaci pinnacle vše v pohodě, jenže jsem zjistil zamrzání myši ( s tím se fakt nedá dělat) a problémem s auto save(pinnacle) , začal jsem hledat informace na netu a zjistil, že mám nainstalovaný nejnovější ovladač grafiky, když jsem dal " vrátit starší ovladač" problém s myší zmizel, ale problémy s aplikacemi přetrvávají. Opravdu mi to přijde jako by ovladač grafiky nebyl správně nainstalovaný, ale to je jen pocit. Kontrola systému na nakopnuté poškozené systémové soubory byla negativní, instalace ovladače proběhla taky úspěšně takže ???? už jsem se obrátil na tech. podporu pinnacle, Ti si už vyžádali audit systému a také na amd podporu....ale všechno dlóóóuho trvá a já zrovna marodím a mám čas. Takže hledám informace a rady....

Ono se těžko radí, když nejsou informace.==== počítač byl sestaven v alze ===To znamená co? Jejich sestava nebo skládačka na zakázku?Jaká je tam MB? Jaký CPU?Jaký OS?

No ano ... windows 10 , MB ASRock X399, AMD Ryzen Threadripper 1900X, RAM 32 Gb , a zmíněná AMD Radeon PRO wx 3100, 256 G SSD a 2 TB HDD Nejsem specialista na PC, ale na fotky a video. Při instalaci video editoru vznikla chyba, problém byl v instalaci, po výměně CD a nové instalaci byl problém, pravděpodobně v registrech. Dostal jsem od české podpory Pinnacle utilitu na vyčištění registrů daného programu, bohužel ani potom instalace nefungovala.Následovalo " tovární nastavení " (obnovení systému)- kompletní přeinstalace windows , ale ne z cd, ale z menu windows. PC se tvářil jako nový. Ovladače měl automaticky nainstalované, dokonce nejnovější. Provedl jsem instalaci pinnacle a vše bylo OK. Až při práci jsem zjistil "zamrzání myši", častější pád pinnacle a hlavně nefunkční auto ukládání provedené práce. V ten moment jsem začal "bojovat", hledat informace. Se strachem jsem nastavil "starší ovladač" ve správci zařízení. Zamrzání myši zmizelo, auto save a pády pinnacle nikoli. Za pár dní jsem zjistil že se mi nerozběhne program na vytváření fotoknihy a začal tlačit na pilu. Napřed jsem trošku sbíral informace, následně stáhnul z webu AMD ovladač nejnovější, který v PC po "přeinstalaci WIN10" automaticky byl (při kterém se seká myš a nedá se pracovat) i původní starší kde "zamrzání" není. A pečlivě pomalu a s rozvahou ovladač zkoušel odinstalovat a nainstalovat jeden i druhý ovladač podle doporučení výrobce. Mezi tím nějaká kontrola - scan poškozených systémových souborů- případně oprava ze zálohy, ale vše negativní. Při celé této maškarádě jsem zjistil že... při nejnovějším ovladačí grafiky AMD se myš seká ( mimochodem s ní i přehrávané video, pokud běží, je to cca na 1-2 vteřiny) a nedá se pracovat, při starším ovladači se zdá být všechno ok, ale pinnacle nepracuje jak má a program na výrobu fotoknihy také nejede. Pokud jsou ale ovladače odinstalované a je tam "pouze" standartní Ukázat celý příspěvek

Uff, to je elaborát.Zopakuji - jako první je třeba instalovat ovladač čipsetu z webu výrobce základní desky! Pak ostatní ovladače.Na verze ovladačů, který tam nacpe MS po instalaci Windows, nehleď - většinou se jedná o tzv. generické ovladače, s nimiž sice příslušný HW funguje, ale ani zdaleka nevyužije všechny možnosti zařízení (představ si auto - s generickými ovladači můžeš zatáčet, ale zařadíš nejvýše trojku, nebudou fungovat stěrače, dálkový světla, mlhovky, ...)

no.... , nějakou takovou podobnou odpověď jsem si matně představoval Takže zkusím přeinstalaci ovladače základní desky, procesoru a grafiky a uvidím. Když to nepošlape zkusím Windows a ovladače.Přiznám se že mi přišlo divný, že výrobce nabízí ovladače s takovou parádou a návody jak na to když... " to se samo " ... Asi ano , samo se to nějak rozběhne, ale ..... vyzkouším a dám vědět.Mám na to čas tak si pohraju.Každopádně děkuji za rady a informace

Aha ??? dívám se ve správci zařízení na ovladač základní desky..Nevím kde ho přesně! hledat, ale řadiče ide ata atapi a vůbec na podobných skupinách je jen jeden stejný nějaký univerzální windows ovladač . Jediné ovladače které poznávám je grafika a zvukovka, kterou jsem zapoměl a nezmínil... začíná to dávat smysl... snad to vyladím.Hned potom podám info.Díky za rady...

Ovladač grafiky nestačí, po čisté přeinstalaci Windows musíš jako první nainstalovat ovladač čipsetu /z webu výrobce základní desky). Pak teprve ostatní ovladače.

Tam jestli je holej Win bez novejch DX, .netů a pod. tak to může dělat psí kusy.. Pokud se to sype a je to novej Win, udělat čistou instalaci..(dodám, že pády aplikací a pod. nemusí být s tímhle vůbec spojeny... )