Grafická karta je líná !!!! ale super líná !!!

na úvod bych chtěl podotknout že PC trošku rozumím ale toto mě dostalo koupil jsem dětem PC a podívejte se co se mi stalo:A teď perlička: doma mám velice podobnou sestavu také z grafickou kartou GF5200FX - AMD septron 2200 no a v 3Dmarku - 6850 bodů.Vaše dodaná karta č.9006626 ( GF jetway, 128 MB, 128 bit DDR memory) má pouze 4200 bodů - fuj.Už jsem volal všude (jako Vaše firma) a nikdo mi nedokáže poradit, protojsem hledal na netu a dle výrobce a jeho listu: 64/128/256MB 128-bit DDRMemory (200MHz clock - 400MHz effective) no a mé testy:everest home edition: typ sběrnice DDR, šířka sběrnice 128 bit, skutečnýtakt 104 MHz (DDR), efektivní taktování 209 MHz, šířka pásma 3344 MB/sAida: píše to samé - jen anglicky3DMark 03 : VGA memory clock 209.3 MHz, VGA core clok 249.8 MHzjá už opravdu nevím AGP běží na 8x, instalované ovladače VIA, direkty 9,detonátory 53.03PS: je divné že fyzicky jsou na kartě jen 4 paměťové bloky - jsou pod chladičem a nemohu se proto podívat přímo na ten typ. Na má kartě jich mám 8.

Odpovědi na otázku

A co bys chtel jako vedet? No jedine co poradim, ze na starsi grafiku je lepsi starsi ovladace a ne praskat ty nej. Ja mam gForce MX a detonatory 56 ci jak mely o 1000 bodu v marku mene nez ovladace 26.a nejake drobne. Dale exerest ti vypise hodnoty ktere nameril a ne tabulkove. Me napsal na DDR treba misto 266 268, takze tam take chyba nebude. Ono spise JatWay si neumeji poradit tak dobre jako Sapphire ci ASUS

Karta 5200FX v 3D Marku 03 dela 6850 bodu? A tu o Karkulce znas?

Voe, on tam nemá 3DM03 - jen 3DM Jinak ta paměť je podtaktlá (104/209MHz?)- zkus to nataktit a uvidíš.

Možná ve 2D......

Zkus jeste RivaTuner utilita na taktovani, take ti ukaze presnou frekvenci jak jadra tak i pameti, ktere muzes dle libosti menit

no tam asi vznikl někde šum - těch 6850 je samozřejmě v 3D Marku 2001 v 03 je to 893 bodů no aktivoval jsem utilitku přímo ve detonátorech a tam je napsáno taktovací kmitočet jádra 250 MHz a taktovací kmitočet paměti 210 MHz. Hm a to je možný tak vělký rozdíl mězi dvěma FX 5200, 128 MB, 128 bit ????

Jasný - zkus to napálit aspoň na 200/400 efektivně - na 100/200 by to muselo mít 10,0ns paměti - ježíši, to snad bylo na SIMkách, ne?

Na ty čipy nehleď, to, že jich je víc nebo míň je v tom, že na jedné kartě jich máš 4x32MB a na druhé 8x16MB, důležitý je, že podle specifikací mají být aspoň 5ns (200/400MHz).Taktni to a uvidíš.

Jááá už tomu nerozumím, teď jsem si stáhnul ještě program rivatuner a všude to píše to samé. Na mém starém PC kde mám také FX 5200 mi ukazuje taktování paměti na 250MHz a v okně hardware monitoring (tam kde jede ten aktuální graf je napsáno 499,5. No a na tom PC o které mi jde: je tam také napsáno že paměti se taktují na 207 MHz a v tom grafu je napsano 210. To znamená že paměti nemuhu přetaktnout. Když to zvýším třeba ma 250 už se to kousne - to je samozřejmé. Je mi divné že tato karta má polovoční efektivní taktování to znamená, že efektivní taktování se rovná takové jaké je nastavené.Divné, že. Ještě doplním že ovladače jsou OK dal jsem to toho PC moji starou - kartu a ta tam šlapala OK. Jak má

FX 5200 je sračka FX 5200 s 64bit paměťovou sběrnicí - to je to co podle mě máš - ukazují na to ty 4ks pamětí - je sračka extra maximální3dmark 01 měří výkon celého počítače,  pro měření grafiky samotné je lepší 3dmark 03 (rozdíl může být hodně velký - např u staré GF4 Ti - dá se naměřit 7500 (AMD XP 1600, sdram) i 11000 bodů (-3ghz,ddr,dualchannel)

Asi sa v tych PC nevyznas az tak vela ked nevies ze rozdielne zostavy znamenaju mozno rozdielny chipset, uz len rozdielny vyrobcovia kariet mozu znamenat zasadny rozdiel vo vykone... nejdem teraz rozoberat to ze preco, ale ani z toho co uvadzas v popise sa neda presne vycitat uz len to zakladne.. ze o aky 3D Mark sa jedna a o aku GF v tom novom PC. Dam ti radu.. bud rad ze ti to ide, a bud rad ze si rad. Ak chces zostavu na hranie, tak si nekupuj low endove neznackove sracky. Bye.DK

jste ťulíci, takových jsem se bál Já potřebuji poradit co s tou kartou a né že je to šmejd. Proč bych kupoval grafiku za cenu jaká mě stála celá sestava PC mám jen na občasné hraní - venku je lépe. To je ten prostor co je za tím druhým sklem No jak píšu mám teď dvě DVĚ stejné karty (podle prodejních listů i podle testů) a to znamená:moje stará karta která jede v 3D Marku 01 6800B v 03 1320BVlastnosti grafického procesoru:      Grafická karta         &n bsp;         &nb sp;         &nbs p;      nVIDIA GeForce FX 5200      Kódové jméno GPU         &nbs p;           ;               NV34      PCI-zařízení        & nbsp;         &n bsp;         &nb sp;         10DE / 0322      Transistorů        &n bsp;         &nb sp;         &nbs p;          47 Milion      Výrobní technologie        &n bsp;         &nb sp;         &nbs p;  0.15u      Typ sběrnice          ;                     & nbsp;        Ukázat celý příspěvek

se to podělalo ta stará karta má tyto parametry:--------[ Grafický procesor (GPU) ]------------------------------------------------------------ -------------------------    Vlastnosti grafického procesoru:      Grafická karta - nVIDIA GeForce FX 5200      Kódové jméno GPU - NV34      PCI-zařízení - 10DE / 0322      Transistorů  - 47 Milion      Výrobní technologie - 0.15u      Typ sběrnice - AGP 8x      Velikost paměti - 128 MB      GPU Takt - 250 MHz      RAMDAC Takt  - 350 MHz      Pixel Pipelines  - 4      TMU Per Pipeline  - 1      Vertex Shaders - 2  (v2.0)      Pixel Shaders  - 1  (v2.0)      Hardvérová podpora DirectX  -  DirectX v9.0      Pixel Fillrate   - 1000 MPixel/s      Texel Fillrate   - 1000 MTexel/s    Vlastnosti paměťové sběrnice:      Typ sběrnice   - DDR      Šířka sběrnice   - 128 bit      Skutečný takt    - 250 MHz (DDR)      Efektivní taktování  - 500 MHz      Šířka pásma  - 8000 MB/s    Výrobce grafického procesoru:      Jméno firmy         &n bsp;         &nb sp;         &nbs p;         NVIDIA Corporationno a ta druhá nová co nechce fakat:--[ Grafický procesor (GPU) ]------------------------------------------------------------ Ukázat celý příspěvek

tak zkus ji očarovat kouzelnou hůlkou ťulíku třeba zrychlí. nebo tam připájej ty šváby co tam nejsou. nebo ji vraž tomu prodavači do análu a chtěj jinou

No to ze je to ta ista karta si nepovedal, a ani to aky je to testovaci program. Ak by si do toho kusok videl tak by si mozno vedel ze iny vyrobca=ina kvalita=iny vykon ... uz len pouzitie inych pamati, atd..  Skoro rovnake zostavy niesu uplne rovnake zostavy... a aj keby to boli uplne presne tie iste karty a das ich do skoro tych istych zostav tak je len velmi mala pravdepodobnost ze by bol vysledok ten isty. Je proste vela inych faktorov ktore ovplyvnuju vykon, a nejakych 2000 bodov menej nieje nic extra ...

co udelat? reklamovat! ukazat to tem smejdum v obchodu, co to vlastne prodavaji  !!je tam asi neco spatne (imho si karta nerozumi s AGP/northbridgem chipsetu tve zakladni desky, proto bezi v safe-modu s polovicnim taktem a je suprlina). proste to v teto sestave chodit asi nebude...

Tohle asi bude hřebík na hlavičku všech ostatních příspěvků...

tak co kde je pravda, doufám že ne v tom ana..

S0S

Zaujimalo by ma ze kde vsade si volal?  No ... a ak to chces reklamovat... tak mi povedz ze na zaklade coho?? Toho ze mas v 3D marku len 4000 bodov?  Tak ti poviem ze ak tvoj predajca PC nie je totalny shit-ass idiot tak uspesnost tvojej reklamacie bude asi 0.01%

jak na základě čeho ????!!!! vždyť píšu že výrobce uvádí 200MHz clock a 400MHz effective a mě to hazí jen tech 209HMz. To JE SNAD NA REKLAMACI! Nebo to jde jinak testnout, myslím ty paměti a jejich propustnost

Ad A:Pokud jsi si jistej, že karty mají být stejný, drapni je a zanes do obchodu, kdes je koupil - ať se na to podívaj a vymění ti tu podělanou.Ad B:Můžeš taky vytáhnout BIOS z obou grafik a porovnat ho, popřípadě zkusit nahrát BIOS z té "rychlé" na tu pomalou, jestli víš jak na to.Jestli ne, radši to reklamuj - ty takty jsou v háji a nejde-li to taktnout, tak je to fakt na reklamačku.