» Poradna » Notebooky

Grafická karta do notebooku?

Zdravím, bylo by možné vyměnit grafickou kartu u notebooku ASUS X540U? Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Ne.

Ne

Sorryjako Je velice málo notebooků s výměnou grafikou - pod 30 tisíc podle mne není žádný a jde o stroje z kategorie mobilní pracovní stanice. A ani tam už dneska často není grafika ve slotu...

Šialenstvo: ak máš miniPCIe slot, tak kúpiš "dosku", do ktorej dáš GK, ku prepojíš s miniPCIe slotom, GK napojíš na externý zdroj a LCD zapojíš do GK. Ale NB prestane byť mobilný a bude to tak zbastlené, že asi ani by Ťa to nebavilo a nemá to reálny zmysel.Lepšie riešenie: NB s lepšou GK s dobrým chladením.Najlepšie riešenie: desktop s vhodným CPU, dobrou case, do ktorej vojde akákoľvek GK, kde v podstate nemáš limit (t.j. môžeš ísť do R9 3950X s 64 GB* RAM, NVMe SSD a Titanom RTX)*asi je už podpora 32 GB/slot, t.j. až 128 GB

ja mám taký pocit, že ľudia by chceli nabušený desktopový hardvér v tele tenkého notebooku..lenže to fyzicky nie je možné a niektorí to fakt nevedia pochopiť