Graficka karta do 2800 Kč

Dobrý den, chci se zeptat chci si koupit grafickou kartu do max 2800 kč. Kteři jsou dobří kandidáti ?: RX 460 nová 2700kč, RX 560 bazarova 2800kč, GTX 1050 bazarová 2500-3000 kč, GTX 960 2700-2400kč bazarová. Ktere z těchto karet je nejlepší kandidat cena výkon ? Popřipadě doporučte mi i nějaky jiny bazar než třeba aukro, a ktere grafiky do 2800 jsou nejlepší kandidáti...Děkuji//upraven titulek dotazu z nekonkrétního "Grafická karta"//

Odpovědi na otázku

a které grafiky do 2800 kč ktere jsou nevyjmenovane tak mi take poraďte. Řídim se cena/výkon/spotřeba

Vsechno to budou ohoblovany tezarsky muly. Kdyz vykon tak RX 560 po ni RX 460 a po ni 1050. 960 uz bych asi nekupoval. RX560 pokud mozno s 1024 stream procesorama a 7000hz pametma.

takže říkaš nejlepe novou ?

a ani jsem nevěděl , že se použiva na mining GTX 1050,RX 460,Rx 560....Vždyť je to max na hrani jsou to ty nejvíc lowendove grafiky ktere tahaj 40-50 fps na ultra 2016,2017 hry

GTX 1050 2GB ne. A RX 460/560 jen ve verzi 4GB. A těžilo se na nich jen proto, že na trhu nic nebylo. Nicméně pokud je k tomu záruka, tak bych se těžařské karty zase tolik nebál. Oni sice jedou 24/7, ale jsou vyladěny na maximální poměr výkon/spotřeba, takže napájecí obvody jsou zatěžovány třeba jen z 50% oproti hraní her. Jen větrák(y) toho naběhají více, ale jejich výměna je prkotina. Při prvním náznaku problémů bych ji reklamoval a na 99% dostaneš novou.Ale to je věc názoru. Nikomu ho nenutím a chápu, když je nikdo nechce. Pokud se narazí na grafiky od těžaře s elektrikou zadarmo (třeba student z koleje), tak ty mohou být nastaveny na maximální výkon nehledě na nic a takovou grafiku už bych nechtěl (ale pokud by k tomu byla záruka z normálního obchodu, riziko to dost snižuje).

bacha na osekanou rx 560. ma jen 896 SP (plna ma 1024) a pomaleji taktovane pameti. oficialne je to 560D, nicmene se to temer nerozlisuje. napr. sapphire pulse.

Jelikož to nerozlišuje ani AMD samotné, tak se na to zvysoka kašle:https://ctrlv.cz/shots/2017/12/07/oqs0.pngNebo našel někdo na stránkách AMD specifikaci RX 560D? RX 560(D) s 896SP je prakticky přejmenovaná RX 460. Cenou vůbec neodpovídá, protože stojí stejně jako 1024SP verze. Takže ruce pryč. Stejně tak od staré RX 460, která se také ještě prodává a cenou nijak zajímavá není. Kdyby byla výrazně levnější než 560 s 1024SP, proč ne, ale není.

vyborne, takze zminky o 560D byly akorat loni v lete, kdyz se dostaly karty na trh. v tom aby se prase vyznalo.

Ano, v té době AMD plácalo něco o tom, že nemají z této situace radost a že se snaží výrobce přesvědčit, aby karty řádně značili. Ale ten screen je z té doby z jejich stránek (dnes to vypadá jinak, ale stále tam mají jen RX 560 a 896/1024). Takže jednoznačně AMD na řádném značení nemá sebemenší zájem. Ale není to jen u AMD. Nvidia si s MX150 také dělá z lidí dobrý den a když Intel kdysi po několika letech vydal nové procesory se starými názvy (třeba E6600 https://ark.intel.com/compare/42807,27250 ), tak to také moc přehlednosti na trhu nepomohlo.

Keď je tvoj limit 2800 kč , tak je to naozaj jedno. Skôr tú GTX 1050 , alebo GTX 960 !

Za mě je nejlepší cena/výkon gtx 1050Ti Asus Expedition