Grafická karta bez přídavného napájení

Zdravím, mám 5 let starý komp a odešla mi grafika (GTX 460), teď jsem koupil novější (GTX 1050) ale nevšiml jsem si, že je bez přídavného napájení. Údajně si bere proud jen z desky, no a já mám starou desku (MSI P67A-C43) myslíte, že to pro ni nebude problém? Utáhne to zdroj? (OCZ 600W taky 5 let starý)

Odpovědi na otázku

Nebude. Specifikace jsou pořád stejné. De standardu PCIexpress 16 je to myslím 75W. Nicméně slot dodá i více. Jde spíše o to, že by se tohoto čísla měli držet jak výrobci desek, tak grafik.Takže grafika by neměla mít ohledně tohoto žádný problém.PS: I když je tam přídavné napájení, tak si to bere ten samí proud z desky. Proto to slovo přídavné. Je tam proto, že žravější grafické karty potřebují více, ale dle toho standardu mohou z desky jen 75W, proto se dává přídavné napájení. GTX 1050 2GB se do 75W vleze, takže prostě přídavné napájení nepotřebuje.

*samý

Dobře super díky za odpověď dneska ji tam prdnu a uvidíme :)

No vyzkousel jsem a zda se ze je nekde problem protoze se porad restartuje pocitac

V přídavném napájení problém není. Jakou verzi BIOSu máš v desce? Pokud tam máš nějakou starou, tak si nemusí rozumět s novějšími grafikami. P67A-C43:https://cz.msi.com/Motherboard/support/P67AC43P67A-C43 (B3):https://cz.msi.com/Motherboard/support/P67AC... Nevím kterou přesně desku máš, to si zjisti sám. Ale projdi si popisky u jednotlivých verzí BIOSů a jasně se tam píše, že některé opravy se týkají grafik. Takže pokud nemáš, nahraj do desky poslední verzi (1.J nebo 5.4, pokud máš B3).

Super to by mě nenapadlo poslední aktualizace biosu byla 2011...tak jsem aktualizoval ale nevím cca každou hodinu se restartuje počítač, se starou grafikou ne jen s tou novou