» Poradna » Notebooky

Grafická karta amd

dobrý den chtěl bych se zeptat jak dostat z grafické karty amd radeon hd 7400m max předem děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Jako jak z ní dostat co nejlepší výkon? Nijak, žádný nemá.

ha ha mě jde jen o to abych z ní dostal co nejvíc fps

fps v čem? Na desktopu? Nebo snad na tom šrotu něco hraješ? Vždyť to je grafika z let 2012-2013....

Je to stara mobilni grafika, ktera i v dobe, kdy byla nova, podavala dost slaby vykon. V dnesni dobe je z hlediska her nepouzitelna, ikdyby do ni vsadil valoun kryptonitu.

vy všichni říkáte že je to slabá grafická karta ale když na ní dávám beamng drive,fortnite a jiné docela náročné hry tak to asi nebude uplná sra*ka

Dává? Možná tak 640x480 při nejnižším nastavení tak na 15-25fps? Samozřejmě s fps dropy ne?

jedu s fps 15-60

Jj, to jsem cekal 60fps v menu a s bidou 15fps ve hre. Naprosto nehratelne, ikdyby neslo o tenhle typ hry.

já nevím jak to mám vysvětly ale ve hře jedu 15-60 fps podle situace

*vysvětlit*

Vždyť ano, nehratelné stačí aby se na scéně stalo něco většího, a ty tam budeš s-l-i-d-e-s-h-o-w

No právě fuj, pokud hra nejede 40+ pro single a 60+fps pro online tak je to nehratelné obzvláště pokud to je online střílečka

Je to úplná sra*ka. Každopádně nevím co chceš slyšet, ta karta vždycky dá maximum, co umí a víc z ní nedostaneš.

ano hraju fortnite

Jestli na tom při nejlepší konstelaci hvězd, elektronů a ětěstí dáš o 1fps víc tak to bude zázrak...

Nehrajete. Vy to jen dokazete spustit. Tahle mobilni parada ma totiz cca o tretinu az polovinu mensi vykon nez Intel HD4000 z minimalnich pozadavku..

Napriklad tak, ze kartu "radeon hd 7400m" vlozis do nejakeho zariadenia, ktore vie s danou kartou spolupracovat.

mám jí v notebooku a zajímá mě jak jí nastavit tak aby mi dala co nejvíc fps

Neni co nastavovat. Lepsi to nebude.

Napis presny typ notebooku a OS.

notebook je to hp probook 4530s který má procesor i5 2430s dvou jádro s hyperthreadingem takže 4 jádra

"Takze 4 jadra" je nesmysl. Tak to v praxi bohuzel vetsinou nefunguje. Z pohledu vetsiny her je to jen slabe dvoujadro.A s muzealni GK neudelate nic.Na soudobe hry bude potreba jiny pocitac, idealne samozrejme desktop.

To je fakt bída, vzít a koupit novej stroj nejlépe desktop.

Nenapisal si veziu OS (Windows, Linux ...)Ked mas Windows 10, tak na probook 4530s neexistuju vyladene ovladace grafiky:https://support.hp.com/cz-cs/drivers/selfservice... Vrat sa na OS, ktory je podporovany.

ano windows 10

Úplně jednoduše: Zahodit ji a koupit si něco nového. To skoro nestačí ani na zobrazování plochy...

1. já vím že by bylo dobré koupit nový pc ale na něj v současnou chvíli nemám2. na teto grafické kartě hraju fortnite ale mám málo fps a chtěl bych z ní vymáčknout maximum

Notebookove grafiky se netaktují. Například kvůli tomu že nemají dostatečné chlazení! A můžeš to celé upéct! A navíc málokterý notebook umožňuje taktovat GPU..

dobře tak mi prosím poraďte nějáký levný desktop grafickou kartu neřešte jedu mám doma

*jednu*

Jakou presne?

A jakou? GTX 745?

ano:D

Zajdi si někam do bazaru, protože když chceš levný tak tam mají většinou nejlepší poměr cena/výkon. Pokud maximálně bazíruješ na ceně

co tento https://pc.bazos.cz/inzerat/94008160/Zaklad-p... a že bych si tam dodal nvidii gtx 745 4gb

A větší rozpočet není? To je taky docela velký šrot....

Stavět PC na hry ze značkové OEM kancelářské sestavy, je totální hovadina.

No a co s touhle totálně vykuchanou grafikou, která byla určena jen pro OEM trh (kde výrobci vyrábí neuvěřitelné sračky a idioti to stejně kupují), chceš jako dělat? To chceš vážně stavět nové herní PC na něčem, co je úplně k ničemu? To si raději postav PC jen s integrovanou Vegou/11, která je v Ryzenu 2400G. Má totiž vyšší výkon:http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-745-OE...

kde bych takový pc měl sebrat?

Sebrat asi nikde, ale koupit se dá v kterémkoliv obchodě s HW.

ne já nemyslím grafickou kartu mě jde o nějáký počítač který by na fortnite dostačoval

Jakýkoliv obchod, bazar....

tak a teď pro všechny na této grafické kartě hraju fortnite na 15-60 fps ve hře podle situace udělal jsem nějáké nastavení ve windows a udělal jsem také nastavení epic games jako takového podle tohoto videa https://www.youtube.com/watch?v=VSQ2e0wnV7o&t=877sa tohotohttps://www.youtube.com/watch

Pokud mluvíš o tom že to je "nějaké" nastavení a nevíš co to dělá. Tak je to potom težký. Neexistuje žádné tlačítko "turbo" jako na starých 486 aby najednou se z toho stal superpočítač...

vyděl jsi to video toho nastavení je víc vím moc dobře co to dělá ale kdybych to měl popsat tak byl bych tu do zítra

Ten tvůj komentář zněl něco jsem udělal, a ono to nějak možná pomohlo, a nevím co to dělá....

jo tak pardon vím co to dělá akorát jsem to nechtěl popisovat

Tak hlavně že ty jsi ho vYděl a že jsi spokojený. Problém vyřešen.

A co to má s námi co dělat?

Tak vzhledem k tomu, že ta hra má opravdu nízké nároky a běží i na integrovaných grafikách, tak není proč se chlubit tím, že ti to padá na nehratelných 15fps. To je spíš k pláči.

říkám podle situace není to pořád většinout hraju na 40 fps 60 je max a 15 je nejmíň

Pokud to neběží "alespoň" stabilních 30 tak je to bída. Tyto hry zvládne jakákoliv novější iGPU s přehledem. A já sám cokoliv co spadne i jednou 10 minut pod 30fps považuji za nehratelné...

Také jsem ochotný tolerovat maximálně pády k 30fps. Každopádně nejhorší na nich je, že se dostavují hlavně když se něco děje a mají velký vliv na hratelnost. Kdyby to padalo pod 15fps jen když člověk stojí na místě, nic se neděje a jen čumí do dálky, tak proč ne. Ale když se něco začne dít, kolem to vybuchuje, pobíhá tam tlupa nepřátel, tak je 15fps to poslední, co člověk potřebuje. Tam je třeba co nejvíce fps.

Přesně tak, naštestí rozumný gamer má desktop, který si vždycky upgraduje/potuní aby to běhalo v rozumných mezích

Z tragického notebooku nejde vytáhnout víc... u stolního se to dělá taktováním (ale stolní pc má většinou o X řádů lépe řešeno větrání..), či dokoupením potřebného hw. U notebooku neuděláš ani jedno, prostě kde nic není, tam ani smrt nebere..

Kancelář! Radši si napiš někomu kdo staví PC ať ti něco vybere a postaví. Toto je tak na práci s tabulkami...

no to jo jen kdyby se do toho dala nějáká grafická karta třeba tato:https://www.alza.cz/sapphire-pulse-radeon-rx-...

S tou by to snad bylo hratelne ve FHD i na stredni detaily. Na nizke urcite.Nicmene tohle by nebyl pocitac na normalni hry, jen s odrenyma usima na Fortnite. A to za skoro 15k (9k PC, 2.6k GK, 3k Win 10) neni uplne fajn. :o(

Fortnite není náročná hra když jsem ho rozjel s UHD 630