Grafická karta a ovladače pro windows XP

Zdravím, odešla mi ve starém pc s windows XP grafická karta. Prosím o radu jestli se v dnešní době ještě dá sehnat grafická karta na kterou budou ovladače na windows xp. Přeinstalovaní na windows 7 a výše není pro mě řešení.Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Samozřejmě dá, ale dokud nenapíšeš, o jaký typ se jedná, nikdo ti nic bližšího neporadí.

Odesla mi Gigabyte GV-R777OC-1GD REV:2.0. Základní deska ASUS P5K Green.Můžeš mi prosím dát odkaz na ty grafické karty pro ktere budou ovladače a budou fungovat na windows XP nebo alespoň poradit kde je najdu? Díky

To by mě zajímalo, jaký smysl má používání mrtvého OS na HW, na kterém bez problémů běhá jak W7, tak i W10?Projdi si inzeráty a jistě narazíš na něco z řad AMD HD / R7 / R9, které XP ještě umí (novější RX už ne). To samé platí pro karty Nvidia do řady 900.

A pokud bys chtěl novou (tedy spíš klidně i 10 let prodávaný starý šunt za nesmyslně vysokou cenu), tak si můžeš vybrat z těchto:https://www.czc.cz/graficke-karty/produktyNa hry to předpokládám nebude, to bys XP neměl už dávno.

Dekuji za rekaci. Ze seznamu ktery zde doporucujete jsem vyzkousel GIGABYTE GT 730 Ultra Durable 2 2GB DDR5 ale ovladace jsem nikde nenasel?

I system v automaticke instalaci ovladacu zadne nenasel.

Ovladače hlavně hledej u výrobce:http://www.nvidia.com/download/driverResults.as...

Dekuji. Odkaz ktery jste poslal je primo pro tuto grafickou kartu?GIGABYTE GT 730 Ultra Durable 2 2GB DDR5Diky za odpoved

Je pro všechny grafické karty s čipem GT730. Když odmažeš z adresy vše za slovem download, můžeš se pokusit vyklikat jiný ovladač, ale pro WXP jsem jiný nenašel.

Jiný není. Podpora pro mrtvá XPčka už dávno skončila. Každopádně starý ovladač z roku 2016 bude i tak v tom PC patřit k tomu nejnovějšímu.

W10 má na core2 menší problém s ovládačmi pre systemový HW. Sám som dosť dlho bojoval asi s ME kým mi OS vzal ovládač asi paradoxne pre Win XP a nie pre W7

Zdravim, jen maly update, sehnal jsem 2 graficke karty ktere by meli fungovat na win XP a pri instalaci jejich ovladacu my vzdy vyskocila hlaska "Tento software neprošel testem pro získání loga Windows" vzdy dam pokracovat, ovladac se nainstaluje. Pri praci na plose atd vse v pohode, pri hrani her se vzdy z niceho nic sekne obraz a nelze nic delat, mys nereaguje, klavesnice nereaguje, lze pouze restart. Nejake rady? Diky

Radu zbavit se mrtvého nepodporovaného systému už jsi dostal.

To neni rada.

A máš nějaký smysluplný důvod na té mrtvole trvat? Nějaké speciální drahé vybavení, pro které jsou jen ovladače pro XP? Nějaký speciální drahý SW, který jede jen na XP? Pokud ne, tak se jich konečně zbav. Píšeš o hrách, ale díky XP trčíš na DX9 a starých mizerných grafikách.

Ano mam pro to smysluplny duvod, jinak bych to neresil.Dekuji za rady a komenty ale muj problem neni upgrade na jiny OS.Muj problem je zprovzneni graficke karty na XP. Takze doporuceni abych se zbavil XP mi je celkem k nicemu.

A to se ho stydis zdelit nebo co? Pak uvidime jak moc smysluplny je.

Prečo nechceš W7? Pre XP sú ovládače mám pocit do GTX 750 Ti (710-740 a 760+ je staršia rada)

Ted jsem odzkousel Zotac GT 710 Zone Edition, 2GB a udelalo mi opet to same co jsem popisoval.

Tak aj keby šla, to by si si "riadne polepšil" z HD 7770 :D. Min by som tam dal GTX 750, alebo aspoň GTX 560, 650 Ti. Ale prečo nechceš W7? Nemal by si obmedzenia na grafiky, ako písal wiqix, aj directx by si mal novší. A ak máš 4 GB RAM, aj s 32 bit by si vedel využiť aj 8 GB RAM (reálne som za PAE do asi 6 GB, lebo u 64 bit OS pri 6 GB aj tak nie je viac ako cca 3 GB RAM voľnej) ak by si nechcel 64 bit

Myslím, že tam cpeš pro XP příliš luxusní 2G karty s HDMI.

Tak mi porad kterou mam pouzit aby fungovala? Je mi jedno jestli bude vykona nebo ne neplanuju na tom hrat, strihat atd. Ale odzkousel jsem uz dve a vzdy to hodilo hlasky ktery jsem psal a pri hrani hry zamrzl obraz a konec, restart.

Tak zrovna na hry fakt nechápu důvod držet se Win XP. Já si ten systém držím kvůli pár specifickým aplikacím pro virtuálku, ale jako hlavní OS na PC ho fakt nemám. Win7 je v pohodě, chápu, že se lidem nechce do W10.

Nedrzim si ho kvuli hram, jen jsem grafiku zkousel a zamrzlo to vzdy pri hrani hry, na plose atd nikdy, uvedl jsem to jako priklad.

Taky mám pod nohama jedno PC s XP a 512 MB AGP grafikou. Je to ale jen na staré hry typu Vietcong, a hlavně kvůli rs232 seriovém portu na flešování softwaru satelitních přijímačů - čili čistě jednoúčelové zařízen, i když starší Opera na něm chodí dobře.

Pozri sa do správcu zariadení (devmgmt.msc) a ak je tam všetko OK, chyba je v HW a nie v ovládačoch. Už si GK kúpil? Alebo odchádza doska (roky už má). Skús otestovať z USB linux. Chyba môže byť v OS. ČoTa drží pri mŕtvom OS? Uvedom si, že so starými OS/SW budú len problémy a odborníkov na tieto OS bude le ubúdať. Známy dokonca na P67 krvopotne rozbiehaval Win NT 4.0. Mal dosť veľké šťastie, že po prehodení HDD do SATA2 konektoru mu OS nabehol. Ale nechápem ľudí, ktorých baví riešiť zvytočné problémy. Aj ja som túžil po zvuku na i845 v HAIKU, ale NAČO sa trápiť mesiace?

no a ja treba si chci postavit XPckovy PC jako druhy , PRAVE kvuli tomu abych nemusel resit virtual kterej poradne NEUMI D3DX pro ry ktery max starforce a tudiz pak uz neznaj w7 a w10 a odmitaj se pod nima instalovat nebo bezet pripadne hry ktery w7 / w 10 povazujou za virus a opet je odmitaj instalovat a e virtualu to nejde protoze tam se vetsinou grafika simuluje jen softwarove a nejde nastavit treba vic jak 128mb graficky pameti , ale pravda ze mam uz hodne starej virtual XPcek z caspoisu CHIP , existuje neco soucasnyho co umi pristupovat skrz virtual ke grafice rovnou ? cili zatim jsem nasel zakladni desku pro intel core 3/4 generace ktera ma jeste ovladace pro xp , k tomu nejaky Tckovy procak a k tomu bud gtx 750ti kterou mam nebo jeste koukam po jinych grafikach, ktery by mely taky ovladace na XP a jeste mensi odber a nasel jsem tuhle RX 560 . ale pokud se ti povede naistalovat originalku F22air dominance fighter na w10 bez toho aby w10/avast rval ze virus tak si rad prectu navod takovy instalace