Graficka karta: 1 vystup video, 2. vystup video

Dobry den, chtel bych se zeptat, jestli je mozne vyuzit dvou vystupu jedne graficke akrty (konkretne Gainward Nvidia GTX 980), jednoho k prenosu videa (4k) a druheho k prenosu audia (7.1), aniz by byla graficka karta zatizena vice nez pri prenosu stejnych dat jednim kabelem.Dekuji

Odpovědi na otázku

Edit: v titulku ma samozrejme byt 1 video a 2. audio

A proč neneseš audio ze zvukovky?

Mam audio "receiver", ktery ma 9.1 kanalu a jen hdmi, toslink a 2.0 cinch vstupy. V pocitaci mam nasledujici vystupy:Na zakladni desce: hdmi, displayport, 2.0 toslink a 5.1 3,5mm jackyNa GPU: hdmi, displayportZadny lepsi zpusob nez pouzit 1 displayport z GPU pro video a 1 hdmi z GPU pro audio me bohuzel nenapada.Jak moc by mi to audio navic zatezovalo grafickou kartu?

Receiver má toslink a základovka taky, tak netuším proč tozbytečne komplikovat přes hdmi.

Protoze se tazatel buhvi proc nespravne domniva, ze z te optiky na jeho desce leze 2.0. Jestli to chapu spravne.Proste to zcela postrada logiku. Ma v garazi auto a znovu vymysli kolo. ;o)

Ne, protoze s aktivaci druheho videovystupu bude vzdy spojena nejaka rezie.Zvukovych vystupu na (onboard) zvukovce k dispozici dost, ne?

a řesně proto musí každá moje základní deska mít optický SPDIF ... tomu je totiž jedno kolik kanálů stopa má

To on má, jen si myslí, že z toho leze 2.0 :D