Graficka karta - nVidia GeForce 8600M GS

Zdravím,

momentálně si vybírám laptop, ktery bych si koupil. Vybiral sem podle toho jestli ma DVB tuner, vsechna rozhrani wifi, aspon 2gb ram a !solidni grafickou kartu!.

Mam k dispozici nejakych 21 tisic a tak vim, ze uplne nejvyssi kategorie nedosahnu, ale nasel sem jeden Acer Aspire s core duo taktovanym na 2.1 GHZ, 2GB (bouzel) RAM DDR2, a grafickou kartou nVidia GeForce 8600M GS s 256mb vlastni a az 1024 turbo cache pameti. Lepsi je sice stejna karta s koncovkou GT, ale ty modely laptopů se pohybují na hranici 24-26 tisic korun a to taky proto ze je u nich vetsinou blue ray mechanika.

A tak se ptám, jaká je 8600M GS? Docetl jsem se ze tato karta v pohode ubeha vsechny moderni hry s vysokou narocnosti na stredni detaily, ale nekteri "zli jazykove" pravili, ze napr. hry typu crysis jen na nejnizzisch detailech..

Ale nevim jestli tem kritikam a recenzim verit. U meho PC mam napriklad kartu ktera mela byt jen pro stredni proud (Radeon X1300 XT) a nikdo o ni moc nemluvil a nenasel jsem hru kterou by ta karta neutahla na plny detaily - teda crysis sem jeste nezkousel... Tam taky kritici mluvili jinak :D

Predem diky ;)

Odpovědi na otázku

gs su pekne osekane oproti gt, ak chces nieco lacnejsie tak 2600xt ale do atiny by som nikoho bez varovania neposielal

inac staci dat do googla NOTEBOOK GRAPHICS BENCHMARK a vypadne ti notebookcheck a tam mas velice pekne testy kazdej grafiky pre notas

Prave ze na notebookcheck sem si vydzcky hledal ty karty, a tam maj tu GS ve 2.class coz by melo byt ok, ale ty benchmarky sou trosku nezzsi nez sem si predstavoval..

LOL, ze "...v pohode ubeha vsechny moderni hry s vysokou narocnosti na stredni detaily...", tak to je teda ine sci-fi!

8600GS ma asi polovicny vykon, ako 8600GT, dalej cela seria 8xxx je minula generacia, no a mobilna GF8600 nie je samozrejme to iste, co "stolna" GF8600. Ak hladas (ako vravis) !solidnu! graficku kartu, tak GF8600GS to urcite nie je. To je taky nizsi stred. Solidnu, to musis pozriet nieco v serii GF9xxx (9500/9600GT), pripadne ako minimum GF8600GT/512MB (zabudni na tie turbo-cache sprostosti). Na takej mozno zahras Crysis/FarCry2 na stredne detaily. Samozrejme, ak budes mat vykonny procesor k tomu, a dost pamate...

Rikam, ze tem recenzim neverim... Ja proste chci notebook, ktery ma bud 8600GT anebo radu 9xxx + DVB tuner a 3GB RAM (2 taky preziju, ale s horkosti v ustech)... A samozrejme dvoujadrovy procesor s taktem nad 2ghz.. Bohuzel se takovyhle notebooky prodavaji za cca 25k, ale na czechcomputers se objevil novy aspire, ktery ma:

Intel Core 2 Duo
Frekvence procesoru [MHz]: 2160

nVidia GeForce 9600M GT - 512MB

Velikost operační paměti [MB]: 4096 (DDR2)

bohuzel neni zatim k mani a jeho cena se zatim z 22k zvedla na 23,4k, tak budu asi shanet vic penez...

(www.czechcomputer.cz ...