» Poradna » Programy

Graf v excelu

Ahoj, nevědel by někdo jak udělat takovýto graf v excelu ?https://ctrlv.cz/wzom

Odpovědi na otázku

Asi by neměl být problém udělat ty grafy samostatně a poskládat je dohromady odchycené jako bitmapy. Pak se dají dokreslit i ty pomocné čárkované křivky a čáry.Nejsem si jistý, jestli by vůbec šlo nějak nacpat vše do jednoho grafu s nějakými vedlejšími osami...Ale třeba to někdo už dělal, já vždy jen samostatně.

takže ty jednotlivé grafy spojit třeba v gimpu ?

Buď nebo v Inkscape, záleží v čem umíš...

Ani v jednom :D. Mohu se zeptat co je tedy jednoduší ?

Jednodušší je to, v čem umíš. Princip je u obou stejný. Dáš jeden, zprůhledníš, pod to dáš druhý.

v Excelu nevim ale v Matlabu by to udělat šlo ...

Udělej si model v LTspice a použij .step param viz např. https://www.youtube.com/watch

XY bodový graf, každá křivka jeden průběh (tj. 9), křivky proložit a následně upravit rozsahy, značky a grafiku. potom přidat popisky. V excelu tím strávíš mrtě času, ale jde to aby to vypadalo přesně takhle

Pro každou křivku jeden průběh myslíte 9 grafu zvlášť? Bohužel jsem nepřisel jak udělat ty rozsahy, abych nemusel použit minus.

myslím 9 průběhů do 1 grafu, kdy každý má vlastní XY hodnoty.mínus budete muset bohužel použít v každém případě. Jediný způsob jak nepoužít mínus je to slepit jako obrázky a to nechcete