» Poradna » Ostatní

Graf MS Excell

ahoj, bohužel jsem na YT nikde nenašla postup k tomu, co potřebuju já. Mám v excelu ve slupci 500 dat, v rozmezí čísel 1-5. (tedy např. 1,1,4,3,4,4,1,5,1,2,2,5....atd.) Potřebovala bych tyto hodnoty dát "dohromady" a vytvořit graf, kde bude pět výsečí, např. (1-25%,2-13%,3-25% atd.) Graf samotný už vytvořit si myslím umím, ale jak zcuknu dohromady ty hodnoty....aby se mi spočítaly všechny hodnoty 1, všechny hodnoty 2 atd....prosím o návod pro blbce, případně odkaz na video, Moc děkuji!

Odpovědi na otázku

najskor zistis, kolko mas "1", kolko "2"... funkciou Countif. Potom z toho vypocitas %

díky, povedlo se!