» Poradna » Programy

Graf. chipset na desce

Zdravim, potreboval bych pokud je mozne poradit s nastavenim graf. karty v Debianu. V PC je deska ASRock GE PRO-M2 s integrovanou graf kartou "Integrated Real 256 3D Graphic". System sem nainstalil i s X-kama ale po startx mi to skocni fatal erorem no screen found. Nevite nekdo prosim jakou spravnou kartu v configu nastavit uz sem zkusil kde co ale bezuspesne. Diky predem.

Odpovědi na otázku

posli sem ten config

Jedeš pouze na tu integrovanou grafiku nebo tam máš externí?

pouzivam tu integrovanou. This is a pre-release version of XFree86, and is not supported in anyway.  Bugs may be reported to XFree86@XFree86.Org and patches submittedto fixes@XFree86.Org.  Before reporting bugs in pre-release versions,please check the latest version in the XFree86 CVS repository(http://www.XFree86.Org/cvs)XFree86 Version 4.1.0.1 / X Window System(protocol Version 11, revision 0, vendor release 6510)Release Date: 21 December 2001        If the server is older than 6-12 months, or if your card is        newer than the above date, look for a newer version before        reporting problems.  (See http://www.XFree86.Org/FAQ)Build Operating System: Linux 2.6.9-ac6 i686 [ELF]Module Loader present(==) Log file: "/var/log/XFree86.0.log", Time: Mon Jan 10 11:22:19 2005(==) Using config file: "/etc/X11/XF86Config-4"Markers: (--) probed, (**) from config file, (==) default setting,         (++) from command line, (!!) notice, (II) informational,       & nbsp; (WW) warning, (EE) error, (NI) not implemented, (??) unknown.(==) ServerLayout "Default Layout"(**) |-->Screen "Default Screen" (0)(**) |   |-->Monitor "Generic Monitor"(**) |   |-->Device "Generic Video Card"(**) |-->Input Device "Generic Keyboard"(**) Option "XkbRules" "xfree86"(**) XKB: rules: "xfree86"(**) Option "XkbModel" "pc104"(**) XKB: model: "pc104"(**) Option "XkbLayout" "us"(**) XKB: layout: "us"(==) Keyboard: CustomKeycode disabled(**) |-->Input Device "Configured Mouse"(**) |-->Input Device "Generic Mouse"(WW) The directory "/usr/lib/X11/fonts/cyrillic" does not exist.        Entry deleted from font path.(**) FontPath set to "unix/:7100,/usr/lib/X11/fonts/misc,/usr/lib/X11/fonts/100dpi/:unscaled,/usr/lib/X11/fonts/75dpi/:unscaled,/usr/lib/X11/fonts/Type1,/usr/lib/X11/fonts/Speedo,/usr/lib/X11/fonts/100dpi,/usr/lib/X11/fonts/75dpi"(==) Ukázat celý příspěvek

tak ten konec (II) Loading extension XIE(II) LoadModule: "chips"(II) Loading /usr/X11R6/lib/modules/drivers/chips_drv.o(II) Module chips: vendor="The XFree86 Project"        compiled for 4.1.0.1, module version = 1.0.0        Module class: XFree86 Video Driver        ABI class: XFree86 Video Driver, version 0.4(II) LoadModule: "mouse"(II) Loading /usr/X11R6/lib/modules/input/mouse_drv.o(II) Module mouse: vendor="The XFree86 Project"        compiled for 4.1.0.1, module version = 1.0.0        Module class: XFree86 XInput Driver        ABI class: XFree86 XInput driver, version 0.2(II) CHIPS: Driver for Chips and Technologies chipsets: ct65520, ct65525,        ct65530, ct65535, ct65540, ct65545, ct65546, ct65548, ct65550,        ct65554, ct65555, ct68554, ct69000, ct69030, ct64200, ct64300(II) Primary Device is: PCI 01:00:0(EE) No devices detected.Fatal server error:no screens found

Zda se, ze to neni podporovany. Ale muzes zkusit VESA, treba se chyti.

Ach jo... proč lidi trochu nehledají, než se zeptají...tu grafickou pakartu "Integrated Real 256 3D Graphic" vyrábí SIS, takže to je první poznatek. Další krok: man sis, no a máme dokumentaci k driveru SIS pro Xfree. O Real 256 se tam nic nepíše, nicméně na konci manpage je odkaz na http://www.winischhofer.at/linuxsisvga.shtml, kde je napsáno, že Real 256 je obchodní značka pro čip SIS 661. Krátký pohled do manuálové stránky nám napoví, že tento čip je podporován ovladačem sis. Takže asi tak...EOF

diky. no prave ze sem hledal vedel sem ze je to chip od SIS jen ne presne jakej. dlouho sem hledal jenze sem nenachazel a az potom sem napsal sem do poradny. ale mrknu na to. diky jeste jednou snad pojedou ;)