GPU zvýší výkon na 100%, potom na 0% a restartuje všechny aplikace

Zdravím,už nějakou tu chvíli se trápím s tím, že mi moje 3080 ti v náhodný čas zvýší výkon na 100% a poté spadne na 0% a aplikace včetně monitoru zčernají a některé se restartují, některé musím poté restartovat ručně.Před celým tím problémem to zní, jako kdyby se zasekl zvuk, jak při bluescreenu.Mám nový ovladač grafiky, ale blblo to i u toho předchozího, možnost je, že je nějak poškozený ovladač? To je tak jediné, co mě napadlo.Jinak už mě moc nenapadá...Děkuji pokud s tím už někdy někdo měl zkušenosti.

Odpovědi na otázku

Jaky mas ovladac? Stazeny odkud?
Jaky mas zdroj k te grafice? Cely nazev. A taky napis alespon desku a cpu.

Jinak krome sw problemu to muze byt i hw. Bohuzel. Muzes zkusit snizit frekvence. Taky bych overil teploty, nejenom jadra, aletaky pameti.

Ovladač instalovaný z Geforce Experience - 472.12 verze vydání 20.9.2021Zdroj - Corsair RMx Series RM850x (v.2018) - 850WDeska - ASUS ROG MAXIMUS XI HERO (WI-FI) - Intel Z390CPU - Intel Core i9-9900K (taktovaný všechny jádra na 5.0 Ghz)Teploty jsou při hraní Far Cry 5 vše kompletně max (2 hodiny hraní) max 75°C, větráky jsem nastavil ručně na vyšší otáčky, aby se to lépe chladilo (přes MSI Afterburner), jelikož z výroby se to hřálo až k 90°C, procesor se také drží pod 80°C, prakticky všechny součástky v počítači se nedostanou nad 80°C.Grafiku jsem zkoušel také přetaktovat trošku, nyní je to nastavené na default v MSI Afterburneru a dělá to stejně.

V první řadě zkus všechno OC vypnout.

Vše jsem restartoval na default, akorát memory clock nemůžu dát na 0, je to na +25 MHz, ale to nemůže nějak snad vadit.

Nemas mopznost vyskusat inu kartu v tvojom PC, alebo tvoju kartu v inom PC?

Bohužel nemám. :/

Ne, tohle ovladačem není, nějaký HW problém. A nemusí to ani souviset s grafikou.

Buď přepálené OC paměti (popřípadě vadná), nebo oblíbené "podvoltování" či "Curve optimizer" procesoru, pokud má ryzen, ale těžko hádat, protože svoji křišťálovou kouli mám na přeleštění a tazatel jede v režimu utajení.Pokud by byl problém s grafikou, tak by to TDR končilo bluescreenem.

Zdroj, teploty, chkdsk, memtest, live ubuntu.Ale nemas paru o cem pisu ani jak to udelat. Takze jedina seriozni rada je "nestourej se v tom a navstiv servis"

Zdroj mám 850W, zdroj asi problém nebude, nekoukal jsem, na hwinfo kolik šťávy jde do grafiky v tu chvíli, kdy se to stane (někdy se to stane párkrát denně, někdy jednou za více dní, nedá se to moc předpovídat).Teploty jsou u všech komponent do 80°C při zátěži.Chkdsk neidentifikoval problémy, ani sfc scannow.Memtest jsem zkoušel, žádné problémy.Poslední neznám.

Tedy nemám nVidii 3080, Aleno dost starší Radeon, ale podobně se choval, když se přehříval, jelikož výrobce nastavil výchozí chlazení moc agresivně na tiché, stačilo v ovladačích přidat otáčky větráku a bylo vše ok...