GPU SAPPHIRE RX 570 MINI ITX po soft reštarte No Signal,ináč OK

Zdravím,inštaloval som synovi SAPPHIRE PULSE Radeon RX 570 MINI ITX.(Čistá inštalácia Win10,najnovší AMD Adrenalin,najnovšie drivers...)Vypnutý Fastboot v Bios,Bios nastavená PCIE GPU,Povypínaný režim spánku v napájaní Win10.Prosím Radu: Karta funguje v poriadku,neresetuje sa , zdroj stíha v pohode,celková spotreba PC okolo 150-190W. (i5-4690).Problém je ked potrebujem soft reset ,či už cez vypínanie Reštart,alebo keď sa inštaluje nejaká aktualizácia , a reštartuje PC - nenabehne vonku signál na monitor,ako keby bol PC v režime spánku.(PC ide,ale bez signálu).Keď ho potom natvrdo vypnem a klasicky zapnem-je všetko OK. (Robi to aj pri pripojení HDMI,aj pri DVI).Vyskúšaný aj druhý monitor - to isté.Dík

Odpovědi na otázku

skus ovladacie panely > moznosti napajania > vybrat akcie pre tlacidla napajania > zmenit nedostupne nastavenia > zapnut rychle spustenie - to vypni, daj prec fajku

Flešni nejnovější BIOS do MB, dej výchozí nastavení a nevrtej se v něm.

BIOS je samozrejme najnovší.Predtým so starou kartou nebol problém.Aby nezostali ovladace nvidia,radšej som hodil čistý win.Podla mňa to bude iba niekde v správe napájania win-musím sa v tom pohrabať,dnes už asi nie-varím kapustnicu :)

PS: Ináč super karta,dáte dole power limit -20%,ste na watáži cca 90W,Fortnite ide OK,celý PC spotreba od 150-190W. (To som sa ešte nehrabal v mV GPU).Za 130€,dobrý deal.