GPU-Pokles výkonu počítače

Ahoj mám Intel Core 2 Duo E8500 a grafiku Nvidia GeForce GT640 Oc a počítai se neuvěřitelně snížíl výkon.Procesor běží při hraní na cca max 90% využití takže ten je v pohodě,ale mám strach že to bude grafickou kartou.Byla totiž před cca 4 měsíci v opravě na záruku stím stejným problémem(pokles výkonu) Pokud by to bylo kartou,tak ám jí nechat na reklamaci opravovat nebo mám právo zažádat si o novou nebo peníze?,když je to už po 2 co se to stalo.otázečka-jak bych to mohl zjistit sám zda odešla grafika?(sem si jistý tak na 80%,protože je to stejné)

Odpovědi na otázku

A jak se pokles "výkonu" projevuje ? Teplota grafiky ? Nebude ten pokles výkonu spíš tím, že to výkon na hraní absolutně nemá ? To je kancl grafika, i ty nejméně graficky náročné hry na tom musí jít strašně.

Projevuje se to na poklesu FPS...........ani ne,hry na tom jdou dobře......nestěžuji si.Hraju Battlesfiled 3 Na Vysoké a běželo to na 33-38fps bez poklesu.........(příklad)

Tak kdyz uz vite, ze procesor se blbe chladi, reste to. V pohode to rozhodne neni.Pak vhodnym softem (HWinfo32/64, GPU-Z,..) zmerte teplotu GPU v zatezi.(Jina vec je, ze ta GK je na hry zcela nevhodna a zjevne po ni chcete veci, ktere nemuze zvladnout.)

Zmiňuji snad procesor a jeho teplotu?Jak jsem psal běželo to na 33-38fps na Vysoké(BF3) Ptám se na GPU,je podle mě dost možné že se stala stejná porucha,jako před cca 4 měsíci.Jen pro info - procesor má teplotu 44 stupňů v zátěži (BF3)

Ha, nezminujete! Omlouvam se, blbe jsem cetl.Uz merite tu teplotu GK?

Ano otáčky cca na 2300 a při hraní se teplota drží na max 48 stupních.

Tudiz teplotu obou klicovych komponent muzeme jako pricinu potizi s klidem vyloucit.Co s tim tehdy v ramci te zarucni opravy vlastne provadeli?

Zjistil že je na příčině GPU,tak jí poslal do opravny,byla tam 2měsíce a 15 dní,pak přišla on jí otestoval fungovala,předal mi pc a to bylo vše.Nevím co opravili,něco na té desce kde sou ty tranzistory atd.Nebo jí vymněnili celou tu destičku.Ale problém mám stejný.

No jestli az tak, potom by nejspis bylo nejlepsi to reklamovat znova. :o(

Ano to mám v plánu nic jiného mě nezbyde.Mohu si zažádat o novou stejnou neboli jinou ve stejné ceně?(GPU) Díky za ty rady předtím.

"do opravny,byla tam 2měsíce a 15 dní"Nevyznam sa v pravnych predpisoch platnych v Cesku, ale myslim si, ze reklamacia musi byt zrealizovana do 30-dni.Takze po 31-dnoch si mohol ziadat odstupenie od kupnej zmluvy a vratit peniaze.