GPU nejde zapojit

Zdravím už něaké 2 roky jsem si šetřil na PC a letos k vánocum jsem dostal peníze co mi chyběly a mám pc hotový, ale mam takový problem, když zapnu jakoukoliv hru tak ji zapnu na hrozně málo fps na minimalní detaily (třeba watch dogs 2 jsem měl 10 fps) když se kouknu do správce uloh, neukazuje mi připojenou gpu i když je připojená do zdroje (gpu má rgb a to svítí takže proud tam je) a ani žádné jiné programy ji nedetekují a místo ní ukazují jako gpu Základní Grafický Adaptér Microsoft. větráky na chlazení se točí při zapnutí PC a pak hned jak se načte windows nebo bios přestanou. Je problem v SW nebo HW?Zde jsou komponentyCPU: amd ryzen 5 3600RAM: HyperX 2x8gb 3200mHz DDR4MB: Asus prime B450 plusSSD: Kingston (nevím přesně)PW: Silentium 550W gold (nevím přesně)Díky za pomoc

Odpovědi na otázku

Základní Grafický Adaptér Microsoft...Asi by nebylo špatné k té neznámé GPU nainstalovat ovladače.

Díky, neake jsem instaloval, přesnějí: MSI afterburner, overwolf, msi companion. Napadá mě že je potřeba GeForce expirience

Nic z toho, co jsi napsal, potřeba není. Potřebuješ akorát ovladače grafiky. A to není GeForce experience, ale prostě ovladače (anglicky drivers).

půlka MSI stránek má 404 error :/ ale díky

Aha takže když potřebuješ šroubovák ale v železářství je zavřené, tak ho jdeš koupit vedle do masny? Prostě potřebuješ ovladače k té konkrétní grafické kartě od toho konkrétního výrobce, co je na tom k nepochopení?

taky že mam od MSI

No tak máš GK od MSI no. Tak prostě POTŘEBJEŠ OVDALAČE OD TÉ GRAFICKÉ KARTY OD MSI...nedali ti k ní CD nebo DVD s ovladači? Pak holt musíš počkat až ty jejích stránky budou fungovat. Nebo vyřešit proč tobě nefungují, může být problém i u tebe.

Není to notebook, takže lze použít ovladače od výrobce čipu.

Jakého čipu? To je hodně široký pojem, čip (ta malá křemíková destička) je v každé polovodičové součástce od diody přes tranzistory po všechny možné integrované obvody...prostě od výrobce té grafické karty.

Pokud má grafickej procesor od Nvidie, tak ze stránek nvidie, pokud od AMD, tak ze stránek AMD.Málokdy výrobce grafické karty používá jiné ovladače, než ty od výrobce grafického procesoru, navíc ty, co nabízí ke stažení, jsou tak o dva měsíce starší, než ty ze stránek výrobce GPU.Leda by na tu grafickou kartu narouboval ještě nějaké vlastní funkce, které tam nevyžaduje už výrobce GPU.Takže od MSI může čekat tak maximálně nějakej SW balast pro ovládání/synchronizaci Mystic Light RGB na chladiči grafiky.Ovladač bude originál Nvidia/AMD.

Nebo nějaký SW pro auto OC grafického procesoru a paměti.Pokud nic z toho nepoužije, tak je stahování tohoto balastu k ničemu.

No tak od výrobce GPU (což je právě ten grafický procesor...). Jsem trochu alergický na to "čip", to je hooodně obecný pojem.

Tak "čip" je na psaní kratší, než procesor, a na GPU jsou tady zase někteří alergičtí (stejně, jako ty na čip).

No já jsem taky i na to GPU trochu alergický, pokud je tím označena celá grafická karta, i když i to se vžilo. GPU je jeden z druhů procesoru, česky Grafická Procesorová Jednotka. GPU, CPU, MPU, MCU, DPS...prostě jen jeden z druhů procesorů. Ale to označení "čip" jen procesoru je asi horší I v těch LEDkách je čip.

"DPS"Neměl jsi na mysli spíš DSP (Digital Signal processor)?Pro mě toto označení ztratilo smysl v době, kdy creative začal na svoje desky lepit AC97 (slavné Sound Core "procesory").Od té doby považuji zvukové karty pouze za lepší AD/DA převodníky, nikoliv za plnohodnotný HW, vytvářející a zpracovávající zvuk.Ostatně nechápu, proč tomu někdo říká DSP, když veškerou práci se zvukem tyto "DSP" delegují na procesor (CPU) a sami slouží pouze jako převodník na výstup.

Jo DSP, sorry, překlep DPS je Deska Plošných Spojů Jinak DSP je fakt nepoužívají (nepoužívaly) jen na zvukových kartách a v souvislosti se zvukem. Najdou se i ve studiových zařízeních a viděl jsem jeden DSP i například v průmyslovém skeneru čárových kódů, ne v tom ručním, ale ve velkém sekeru nad dopravníkem. DSP měly a možná stále mají využití tam, kde je potřeba velmi rychle zpracovat analogový signál. Ale je možné že je už nahrazují rychlé moderní CPU. Ale stále se ty DSP procesory dají koupit, např. od Texas Instruments, ovšem mnohé jiné už nejsou skladem:https://cz.farnell.com/c/polovodice-io/digitalni... https://cz.farnell.com/c/polovodice-io/digitalni...

Tak já to vztahuji především na oblast zvuku v PC, byť je mi jasné, že se používají i jinde (mobilní telefony, autorádia, atd.).Prostě doby RISC procesorů na zvukových kartách jsou beznadějně pryč (díky Microsoftu a jeho zrušení podpory HW Direct Sound v DirectX10)

A co ovladače? Instaloval jsi?

Chybí ti ovladače, pokud to je ve správci zařízení jako Microsoft. Tak nainstaluj potřebné deivery

Jsem tu jediný, kdo v tom výpisu HW nevidí to, o co tady jde? Tedy typ grafiky? To je tajná informace nebo máme hádat?

No nema typ GK. Ale výpisu na nativní ovladače od MS. Takze musí dat drivery od výrobce. A to uz je jedno koho ma. ATI, nVidia, S3, ci jine...

Má na p*ču internet, zjevně. Zjevně se mu Windowsy ve Windows Update nedostaly ještě ani k inicializaci grafiky a ke stažení defaultního ovladače grafiky.

Nevíme pořád, co máš za grafickou kartu. A navíc máš nejspíše nefungující síťovku nebo jsi bez internetu, protože jinak už by si Windowsy nějaký ovladače natáhly samy.Pravý tlačítko myši nad tlačítko Start > Správce zařízení > příslušný_grafický_adaptér > Podrobnosti > ID hardwaru.Co tam je napsanýho (lze to pod pravým tlačítkem myši zkopírovat do schránky, ten textový řetězec)...

On to bude opět nějaký trol.Celé dva roky šetřil na PC, a zbyteček dostal k vánocům, a celé to zkompletoval, a pak ani neví přesně, co tam má za disk, co za zdroj, grafiku pro jistotu neuvádí.Na vánoce prostě ta derpese na slabší jedince doléhá a on si potřebuje trošičku ulevit.

Nejspíše i tohle: https://www.zive.cz/poradna/kompatibilita-gra... - ale poslední dobou (min. půlrok) tu otravoval se starou sestavou, viz e-mail. Ta "nemoc": https://necyklopedie.org/wiki/Puber%C5%A5%C3%A1k + nevychovanost.