GPU na distribuované výpočty

Zdravím. Plánuju stavbu počítače na distribuované výpočty. Chtěl bych se zaměřit především na GPU výpočty, na které většinou není potřeba silný procesor (Primegrid, Collatz Conjecture...). Přemýšlím o této sestavě:Procesor Intel Core i5-4570RAM A-DATA XP6 V1.0 8GBZákladovka Gigabyte GA-Z87-HDVáhám nad volbou grafické karty. Láká mě nVidia GTX 780. Nicméně ta je zhruba o 5000 dražší než GTX 770, takže přemýšlím o tom, že bych vzal tu 770 a časem přikoupil druhou 770 a zapojil je do SLI. Tady ale mám trochu problém s SLI. V charakteristikách základové desky se píše o podpoře Crossfire, ale o SLI ne, tak nevím, jestli je podpora SLI dnes u základových desek automatická nebo není a druhý problém je, že nevím, kde koupil SLI můstek. Dodává se s grafickou kartou? To jsem taky nenašel. Moc díky za rady

Odpovědi na otázku

Pokud máš problémy s $, tak na "distribuované výpočty" rovnou zapomeň.

Na webu GB píší, že deska podporuje CF a v balení k tomu byl jistě i můstek. Pokud by podporovala SLI, jako že podle výrobce ne, byl by k ní můstek taky jistě přibalen.

Zmíněné aplikace/s/tě či co to je, neznám, ale umím hledat na internetu. Během chvíle jsem http://www.primegrid.com/gpu_list.phpze které poměrně snadno odečteš karty s nejlepším poměrem cena/výkon. A GTX770 ani GTX780 to nejsou ani omylem. Buď je to GTX650Ti boost a za ním GTX660Ti nebo GTX760 a nebo (druhý typ výpočtu ?) Radeon HD7870/R9 270X. Jakmile děláš GPGPU, tak se hledí zejména na cenu/výkon, případně spotřebu/výkon.Nastohovat to není problém, stačí přepravka od piva, deska se 4*PCI-E x16(x4) a 4 prodlužky do PCI-E. Není třeba ani můstků.GA-Z87-HD3 SLI nepodporuje a na tom prostě končíš. Chceš-li SLI, tak potřebuješ jiný prefix - H3D.

Na stránky Primegridu jsem se samozřejmě díval, nicméně si myslím, že tyto statistiky moc objektivní nejsou. Karta, která je v průměru o 20% rychlejší než GTX 680, bude rychlejší i v CUDA výpočtech a v těch rychlejší je, díval jsem se na různá srovnání. Myslím si, že to, že na Primegridu není GTX 780 na vyšší příčce, je spíš způsobeno nevhodnou optimalizací.

Jo, to známe... zase další macho kterej chce dělat distribuované výpočty, ale elektřinu ti platí maminka, že? Když je pro tebe problém a řešíš 5000 sem a 5000 tam, tak je mi jasný, žes pořádnej účet za elektriku nikdy neviděl

Podle mě kupovat výkonný hardware pro to, abych jeho výkon věnoval vědeckým projektům, je určitě daleko smysluplnější než ho kupovat kvůli tomu, abych na něm hrál nějaké idiotské hry a takových lidí, kteří upgradují pc kvůli hrám je naprostá většina.

omfg to rovnou priznej, ze je to na nejake ty shitcoiny

Ale houby. Když tomu nerozumíš, tak se k tomu nevyjadřuj.

víš ono je ve finále úplně jedno, jestli na tom počítáš (doluješ) nějaké coiny nebo jestli na tom běží distribuované výpočty v rámci projektu Boinc... ve finále se pořád jedná o zcela nesmyslné plývání fosilních paliv na cosi imaginárního z čeho nemá užitek nikdo...

Některé výpočty BONIC mají smysl, ve jménu vědy a pokroku. Ale že tomáše přepadl charitativní záchvat a nakoupí HW za x tisíc a bude počítat BONIC nebo něco jiného užitečného a platit elektřinu, to mu tak věřím V dnešní době jsou peníze vždycky až na prvním místě, vidina rychlého zbohatnutí aniž by musel hnout prstem. Přesně tam cílí shitcoiny. A evidentně ta blamáž funguje...

Jste si tím opravdu tak jistý?