GPU jádro Polaris 20 XL

Dobrý den pane Wiqix. Označil jsem vás v tomto příspěvku protože si vás považuji jako místního guru této poradny.Nejde mi ani o to jaké hry rozjedu nerozjedu s radeonem rx570 8gb s výše zmíněným jádrem ale zajímá mě že když jsem vybíral na alzáči novou gpu rx570 8GB tak byly dvě verze. Jádro Polaris 20 a jádro Polaris 20 XL. Já jsem tedy pořídil tu s jádrem 20 XL. Má to znamenat snad že jádro s koncovkou XL má snad větší počet SP?

Odpovědi na otázku

Polaris20 = nic konkrétního, může to být RX 570 i RX 580Polaris20 XL = RX 570Polaris20 XT = RX 580Obě grafiky používají stejné jádro, 580 má plně aktivní (2304SP), 570 osekané (2048SP). Nic víc, nic míň. Všechny RX 570 mají jádro Polaris20 XL. Polaris 10 byly RX 470 a RX 480 a Polaris 30 je RX 590.

Dobry denRX 590 muze mit take jen 20 polaris ....https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-590-gm...

No mám doma dvě grafiky které střídavě používám ve svém PC.Aktuálně používám Sapphire Radeon RX480 OC Nitro+ 8 GB s přepnutým OC biosem na ten s vyššími takty. Co jsem měřil spotřebu pomocí aplikace sapphire trixx tak při herní zátěži to bylo max 181 wattů. Mám Windows 10 Pro x64 a beta ovladače 19.3.1 . U hry Division 2 mě zarazil výkonostní propad s ultra nastavením v FHD (DX12) při zapnutém vertical syncu a bez něj. S Vsyncem pohoda 61 až 72 FPS. Bez Vsyncu to byla bída. 52 FPS až 61 a to pořád se stejným nastavením.Mám monitor Samsung 27 palců s AMD Freesyncem. Je to PLS panel. V nastavení monitoru mám nastaven Freesync na Ultimate Engine. Je to přesně monitor S27F358. Monitor mám s gpu propojen pomocí originálního Samsung high speed HDMI kabelu co byl v krabici. Mám i display port kabel ale ten mi v grafice dobře nedrží tak ho nepoužívám.2. Jako sekundární grafiku kterou si občas zapojím je MSI Armor RX570 8 GB což je slabší než rx480 ale je to už druhá generace polarisu.Moje otázka zní: Jakých vylepšení se dočkala druhá generace polarisu kromě freesincu 2.0?

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-590-gm... Pan se plete i RX-590 muze mit polaris 20 tak takovej guru az tak neni