» Poradna » Mobily

GPS u telefonu LG Spirit H440

Pratele, mam tento telefon LG Spirit a jsem nestastny z jeho navigaci. Stale vyhledava. Staci most na dalnici a vetsinou se ztrati. Preskakuje z ulice na ulici a je uplne mimo. Po ceste z Prahy do Liberce mi na Google mapach hlasil spravnou polohu na silnici celkem tak 10 min. Jinak byla GPS furt v poli nebo se otacela. S Navigonem je to SUBJEKTIVNE o trosicku lepsi. V nejlepsim pripade se zasekla. Je to chyba sowtvare, nebo nastaveni? Zkousel jsem 2 pristroje a chovaji se podobne. Nikde na netu jsem vsak podobnou zkusenost nenasel. Diky za rady...

Odpovědi na otázku

Hmm, co tak koukám na specifikace:http://www.gsmarena.com/lg_spirit-7052.phpChipset Qualcomm MSM8916 Snapdragon 410 - H440NMediatek MT6582 - H420Tak bys tam měl mít Qualcomm, kde s GPS problém nebývá. Zkus GPS status, co ukazuje, jak se to chytá:https://play.google.com/store/apps/detailspřípadně nainstaluj GPS Logger:https://play.google.com/store/apps/detailsV nastavení si dej ukládání do GPX i TXT a až někam pojedeš, tak ho nech po vteřině nahrávat souřadnice. Potom se podívej na výsledné soubory - minimálně v TXT je cosi jako Accuracy, což ti ukazuje chybu GPS v metrech - běžně je to kolem 5 metrů, pokud ti to často lítá třeba na 20 metrů, tak to není zcela OK.

Tak jsem zkusil ten Logger. Nebylo tam min nez 18m. Vetsinou 40-50m. To bylo na Navigonu. Google mapy se za 30 min nechytli vubec.... Nejakej napad? Nemuze to byt tim kovovym zadnim krytem? Treba....

Tak to je fakt špatné. Ten kovový kryt je od výroby, nebo něco, cos kupoval dodatečně ty? Vidím podle fotek, že je telefon stříbrný, ale jestli je to kov, to nepoznám. Pokud je to origo z výroby, tak by se s tím mělo počítat. Zkoušels dotaz na androidforum.cz? Nevím, zda to nemůže být SW problém, pokud nemáš nějakou vadu čipu.