GPRS - Stala se mi nepříjemná věc.

Mám tarif Eurotel Individual a k tomu aktivovaný Data Nonstop na mateřské kartě, ke které mám ještě Tandem kartu, na které není aktivován žádný datový tarif.
Podařilo se mi omylem zaměnit simkarty mezi sebou a připojil jsem počítač k internetu přes GPRS pomocí Tandemkarty. Spojení trvalo asi hodinu a za tu dobu proteklo přes GPRSmodem přibližně 10750 kB.
Stalo se to už někomu z vás? Podařilo se vám nějakým způsobem přesvědčit operátora, aby vám to připojení přes Tandemkartu neúčtoval, popř. aby udělal nějakou slevu?
Na infolince Eurotelu mi řekla že mám prostě smůlu, ale že s tím nejde nic udělat.

Odpovědi na otázku

Jak ses pripojil pres GPRS, kdyz to nemas aktivovane? Asi jsi kouzelnik :)

To že nemám aktivován (zaplacen) žádný datový tarif na Tandemkartě neznamená, že na ni GPRS nefunguje. Normálně funguje, ale je účtován nějakou základní sazbou asi 0,20 Kč za 1 kB. Takže mě můj omyl přijde na částku přesahující 2000 Kč.

No, takový problém měl  před nějakou dobou taky někdo. Taky to bylo u ET a projel tehdy tuším hodně moc tisíc korun. Také si popletl dvě SIM karty a jel na tu druhou několik dnů. Tehdy se mu povedlo domluvit se s Eurotelem, že to byl omyl a oni to uznali. Tuším, že tehdy ale někde bylo napsáno od Eurotelu, že se tyto omyly nebudou moc tolerovat. Držím ti palce. Roman Striš

Ještě nějaké Info http://www.mobilmania.cz/Zpravy/AR.asp. Roman Striš

Díky za rady a za to držení palců. Fakturu jsem zaplatil a podal jsem u Eurotelu písemnou reklamaci a vysvětlil jim, že šlo o záměnu SIMkaret. Poprosil jsem je v ní, aby netrvali na úhradě poplatků, za datové přenosy, které byly realizovány omylem Tandemkartou a připoměl jsem jim, že společnosti Eurotel nevznikly žádné velké náklady v souvislosti se záměnou mých simkaret a trvání na úhradě poplatků za datové přenosy, které byli čerpány omylem v důsledku nechtěné záměny simkaret by bylo v rozporu s dobrými mravy.Včera mi přišla od Eurotelu odpověď na mou reklamaci. Dával jsem si jen 10% šanci na úspěch, ale Eurotel se nakonec ukázal jako kabrňák a vyhověl mi (píše, že vyjímečně). Částku 2555 Kč, kterou mi naúčtoval za datové přenosy na Tandemkartě, mi vrátil.Takže to pro mě nakonec dopadlo dobře a já děkuji Romanu Strišovi za uvedené odkazy a za ty palce, a společnosti Eurotel za projevenou vstřícnost a dobrou vůly. Pro příště jsem si raději nechal zablokovat všechny datové služby na Tandemkartě.

Tak to ti závidím, i ten optimizmusJá řeším už měsíc s eurotelem cdma připojení, a chvílema si myslím, ze bych se líp domluvil s eskymákem než s "datovým specialistou" eurotelu