» Poradna » Mobily

Gopro

Dobrý den,uvažuji o koupi kamery gopro hero5, ale potřeboval bych k ní i nějaké úložiště... jde mi o to, jestli když si koupím externí disk, tak ho zapojím přes USB do kamery a z ní pak videa přetáhnu přímo na disk bez PC! dovede to nějaký disk? nejsem v tomto vůbec znalý! Nebo bych musel použít třeba mobil? čili z kamery nejdříve do mobilu, a z mobilu na externí disk? Děkuji

Odpovědi na otázku

Mno, existovaly dřív tzv. fotobanky, ale už se to skoro neprodává. Já na tyhle účely mám normální externí disk a maličký starý netbook s linuxem.Něco jako tohle:http://aukro.cz/netbook-asus-eee-pc-1000h... linux mi zabírá cca 10 GB, takže mám k externímu disku ještě k dispozici cca 150 GB na interním disku.

Ne, kamera i disk se chovají jako úložiště a bez počítače nelze přímo kopírovat z jednoho úložiště na jiné.

Z kamery to na disk nedostaneš, protože kamera nemá systém, který by řekl že se to má zkopírovat na ten disk. Takže máš následující možnosti1. stáhnout to do mobilu a potom na disk2. koupit tablet s 2x mikro usb do jednoho zapojit kameru do druhého disk a mělo by to jít přetáhnout přímo aniž by jsi to musel nejdříve ukládat do tabletu. Ušetříš čas jednoho přenosu3. použít PC, kde to uděláš stejně jako v bodě 2

jo, možné řešení by mohl býtWestern Digital My Passport Wireless 1TB, 2,5"http://pevne-disky.heureka.cz/western-digital-my-passpo... který má SD slot - pro Gopro bys musel použít redukci. Akorát je to dost drahé a vevnitř bude ten debilní custom WD disk bez SATA, takže když se cokoliv stane krabičce, tak máš po datech.