» Poradna » Mobily

GoPro hero 8 kvalita obrazu

Prosím o radu, protože nikde jsem nedohledala odpověď. Koupila jsem si kameru Gopro 8 a všude čtu, jak má skvělý obraz. Mi ale přijde divný. Přijde mi jako, když to na fotce přeženete s HDR a fotka pak působí spíše jako omalovánka. Myslela jsem si, že je to špatnýma světelnýma podmínkami, ale tu divnou kresbu to dělá i za plného slunce, byť méně než v situaci, kdy musí zvládnout větší rozdíl mezi světlem a stínem. V popředí obrazu to ještě není tak hrozné, ale např. lesy v pozadí jsou úplně vymalovány. Mám nastaveno 2,7K/50 FPS, ISO min 100, ISO max 400. Dělám někde chybu? Poradíte? Děkuji.

Odpovědi na otázku

GoPro Hero8 má více nastavení - je tam i ostrost, color (gopro vs. flat) - go pro je saturovanější, white balance, atd., také záleží jakou činnost natáčíte, je tam několik presetů pro různé činnosti, také doporučuji zkouknout tipy na nastavení - https://www.youtube.com/results