» Poradna » Mobily

Gopro - střih videa, obraz se seká

Ahoj komunito,Jsem naprostý začátečník s Gopro a mám několik problemu. Když vytahnu videa z gopro do PC, tak se strašně kousou. Zkoušel jsem VLC, windows média player, QuickTime a kodi. Nejlépe se to prehravalo v kodi ale taky žádná sláva. Zvuk běží dobře ale obraz se kouše.Dalším problémem je, zkoušel jsem GoPro Studio a DaVinci.. když si hodím video na časovou osu, též se mi seká. V gopro studiu si mohu snížit nahledovou kvalitu videa a je to o dost lepší. V DaVinci to ale nejde, mám v náhledu nejvyšší kvalitu a nedá se s tím absolutně pracovat.Večer ještě pripisu mou sestavu, takhle z hlavy to nedám.Díky moc

Odpovědi na otázku

Super a teď ještě uvést nějaké technické informace, Třeba od konfigurace toho PC konče parametry vstupního a výstupního videa.

Měl jsem to sem hodit rovnou s příspěvkem.PC sestava:Intel i3-4160 3.60Ghz8 GB ramSSD 240Gb HyperX SavageAMD Radeon R9 200 2Gb GDDR5Videa z Gopro:1920x1080 120fps1920x1440 60fps

Tedy... aspon pro Davinci Resolve... nedostatecna grafika, malo pameti na grafice, malo pameti a cpu zadna slava.Pro pouhe prehrani ve VLC by to asi stacilo, ale tam bude spis problem datovy tok tech videi (60Mbps).

Video z GP by se melo nejdriv prohnat konverzi na AVI s patricnymi parametry (napr. framerate/rozliseni/...) pak by melo byt plynule (pokud to dane PC zvladne prehrat coz by dnes melo snad kazde). Me se puvodni videa z GP taky sekaji kdyz je rovnou stahnu z kamery.

Pokud hodláš video nějak zpracovat, tak pokud nechceš přijít o kvalitu, je potřeba ho nejprve v původní kvalitě zpracovat (střih a další potřebné úpravy) a teprve hotové video vyrenderovat a uložit ve vhodném formátu s parametry, které PC zvládne. Ale hned na začátku ho konvertovat je nesmysl, pokud nechceš jen přehrávat tak, jak vylezlo z kamery.

Problém je jednoduše v tom, že máš beznadějně slabý počítač. GoPro produkuje náročné video s vysokým datovým tokem a slabý počítač si na tom vyláme zuby. Kromě posílení hardware PC není jiná cesta, jak video v PC přehrát.

Intel i3-4160 3.60Ghz8 GB ramSSD 240Gb HyperX SavageAMD Radeon R9 200 2Gb GDDR5Co bych měl nahradit? procesor anebo grafickou kartu? Do pár měsíců plánuji přejít na Macbook Pro. Tam ještě nevím, jaký pořídit. Neplánuji dělat nějaké profi videa anebo se tím živit. Spíš takové domácí stříhání, ale je to o nervy když se náhled kouše.

Pochybuju, ze ti to nekdo rekne, ja jsem take liny to hledat. Ale poradim, jak to zjistit. Koukni se na stranky vyvojare SW, ve kterem strihas a tam by melo byt HW doporuceni pro jejich SW. Takze sem to doporuceni alespon vykopiruj, at se muzeme podivat co mas a co bys mel mit. Hledat se to nikomu nechce - sorry .

Jo a problem muze byt take v SW - nektery SW ma spatne zvladnuto zpracovani vysokych datovych toku. Podobne to je i u prehravacu - nekde video neprehrajes, nekde to jde. Ja jako referenci pro prehravani pouzivat VLC player, teprve ten kdyz neco neprehraje, tak to znamena problem.

Zkoušel jsem Windows media player, VLC, Quicktime a nejlip se s tim popral prehravac v kodi - ale vsechno nekoukatelné

Mají tam jen napsano powerfull quad core cpu a powefull GPU. Hledal jsem dál a našel jsem tohle: 12MB – Forget about it.1GB – You’ll be okay with basic HD ProRes work, checking RAW files but avoid noise reduction and optical flow.1.5GB – Approaching the absolute minimum to use Resolve with some level of complexity in HD. Noise reduction and optical flow will still be problematic. I’ve made a 1.5GB Intel Iris Pro GPU work well on a iMac and managed to render a full 4K delivery (no noise reduction or optical flow speed changes): 4K Post Workflow for Cinema DNG RAW on Entry Level iMac2GB – A comfortable HD experience, limited 4K work.4GB – Minimum for comfortable 4K work.6GB – You can tackle pretty much everything a project is likely to require.8GB+ – You can actually tackle everything any project is likely to require.Ok, dokážu se smířit s tím že DaVinci není úplně pro mě, s pár trikama co jsem našel na internetu se v tom střihat tak nějak dá. Mě teď spíš trápí, proč nedokážu přehrát neupravené/nesestříhané gopro video v klasickém přehrávači.

No k tomu cos nasel, tak do 2GB se i ve FHD budes setkavat s hlaskou, ze je malo pameti. 4GB grafiky uz jedou v pohode a pro 4K je to pouzitelne od 6GB. Jinak Resolve je super (a co jsem ted videl novinky ve verzi 15, tak je to jeste lepsi), jenom je proste narocny na HW. Da se zkusit proxy mod a nebo si Resolve umi videa nacachovat do Optimized media, ale to vyzaduje hodne moc prostoru, protoze videa uklada bez komprese.

Tak jsem si poridil 1080 a FHD je nyni uplna brnkacka a 4K je taktez ve 30fps perfektne plynule. Ale mam malinko lepsi pocitac i v ostatnich parametrech teda. Kazdopadne nebyt strihani videa vystacil bych si s integrovanymi grafikami.

nikde tu krom parametrů PC nevidím ani v jaké kvalitě a rozlišení videa s tím GoPro točíš. Pokud netušíš, na co se ptám, tak si otevři nějaké to video v MediaInfo:http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/ostatni/mediai... přepni do textového zobrazení a údaje sem zkopíruj.

PC sestava:Intel i3-4160 3.60Ghz8 GB ramSSD 240Gb HyperX SavageAMD Radeon R9 200 2Gb GDDR5Videa z Gopro:1920x1080 120fps1920x1440 60fps

Ten VLC by to měl dávat. Vypadá to opravdu na problém s HW (slabý HW) případně zavirovaný či jinak zatížený OS.GoPro Studio smaž, je to odpad. DaVinci jsem nezkoušel. Zkus trial verzi Adobe Premiere, ten je pomerně stabilní a na něm si můžeš vyzkoušet, zda je to střižnou nebo na to tvůj PC nestačí.Jinak do náhledu se nedává nejvyšší kvalita, pokud nemáš dělo PC.

Jsem úplný začátečník, vím že gopro studio nění nejlepší volba, ale zatím jsem v tom dokázal udelat nejvic prace - prostě to fungovalo. Davinci jsem zvolil protože je zadarmo. Chtěl bych Adobe Premiere anebo Final Cut Pro (Plánuji Macbook), ale to se bavíme o 30 dolarů měsíčně anebo 300 dolarech za final cut. Je pravda že mohu zkusit ten trial jen na otestování a zjištění problému.

Náhled videa:V gopro mám ten náhled v nizkem rozlišení, kdysi hodně dávno jsem zkoušel sony vegas a taky to video bylo v nízkém rozlišení. Pamatuji si že jsem nadával jak můžu dělat nějaké úpravy, když to stojí za prd. Ale v Davinci mám but originální a nebo hodně vysoké rozlišení protože to vypadá fakt hodně dobře - ale kouše se

To je zalezitost hardware. Nepises jake je to rozliseni (GoPro umi 4k, 2.7k, FHD, HD), takze tezko soudit.Pouzivam Davinci Resolve a i FHD to chce rekneme slusnejsi pocitac ne starsi 3 let a hlavne s grafickou kartou schopnou OpenCL nebo CUDA.

PC sestava:Intel i3-4160 3.60Ghz8 GB ramSSD 240Gb HyperX SavageAMD Radeon R9 200 2Gb GDDR5Videa z Gopro:1920x1080 120fps1920x1440 60fpsPC sestava:Intel i3-4160 3.60Ghz8 GB ramSSD 240Gb HyperX SavageAMD Radeon R9 200 2Gb GDDR5Videa z Gopro:1920x1080 120fps1920x1440 60fps

taky se mi to jednou stalo. Pocitac je uplne OK, proc by nemel prehrat video z GoPro, to by to muselo byt ve 4K, tam by se dalo uvazovat o nedostatecnem pc. Jakou mas kartu v GoPro? Taky jsem to takhle jednou mel a problem byla pomala karta, ktera nezvladala rychlost, kterou GoPro nahravalo, zacni tedy timto a napis nam sem model.

Mám kingston sdhc 16gb class 10 uhs ikartou by to nemělo být protože po vyrenderování videa je vše v pořádku - jen ten střih mi dělá problémy.Tady ukázka - https://www.youtube.com/watch

Našel jsem tohle video: https://www.youtube.com/watchHodně mi to pomohlo, ale pořád to neřeší můj problém, kdy nemohu plynule koukat na video v klasickém přehrávači přímo z gopro (nakopírované na ssd samožrejmě).

Jen abych si to ujasnil. Pokud video pouze fyzicky pretahnes z karty na SSD a pokusis se prehrat v prehravaci (bez jakekoliv upravy) uz v tu chvili se na pocitaci trha? Pokud ano, co v tu chvili ukazuje spravce uloh, co ten pocitac vytezuje? Je nesmysl aby ti sestava jaku mas nebyla schopna prehrat tohle "nic moc" narocne video. Ja u gopro pouzivam fullhd@60 a vytizeni pocitace pri prehravani je kolem 1-2% (treba letita i5 na 3.4Ghz, 8GB a Radeon R7 240)

Jeto přesně jak říkáš. Zkoušel jsem teď a přehrávač si bere cca 30% CPU, ale GPU je vytížené na 100%.

tam je "neco" shnileho.. i na mem notebooku s i5 7200U a integrovanou grafikou mi fullhd@60 bere pod 5% CPU a cca 40% GPU (intel 620) samozrejme zadny zaskub.Mas spravne ovladace ke grafice? R9 tohle musi dat naprosto s prstem v pr***

Prikladam screenshot https://imgur.com/a/HyJA7Vu - verze klienta je nejnovější, tak předpokladam ze i vsechny ovladace by meli byt aktualizovane. Ostatne klient mi zadne jine aktualizace nenabizi. Jak je to s benchmarky? Mohu nejaky zkusit ale vubec nevim jaky a taky by to chtelo nějakou tabulku, kde bych mohl porovnat vysledky (Jakoze jestli grafika dava takovy vykon jaky se od ni ocekava). Diky pripadne za radu

prehrávanie videa by nemalo kartu vyťažiť na maximum ani zďaleka. ako sa chová grafika keď video neprehrávaš? tiež je vyťažená?

Není vůbec vytížená, 0-1% zátěž. Když zapnu video tak hned 100%

Chybí informace o formátu videa. Jestli je to h265, tak s tím by mohl být problém, ale s h264 si poradí i několik let staré karty.

Je to H264

Pokud by někdo po letech narazil na podobný problém jako byl tento, v mém případě to skutečně bylo pomalou SD kartou. Do Gopro jsem vrazil nějakou starší kartu z telefonu na ozkoušení na pár krátkých videí. V náhledech na gopro ta videa fungovala v pořádku, v mobilní aplikaci taktéž, ale po přetažení videí do PC, se obraz po dvou sekundách zasekával a rychlejší pohyby s kamerou to nedávalo vůbec. Potom co mi přišla objednaná pořádná SDXC karta s V30, tak je po problémech.