» Poradna » Programy

Google.com

Mám dotaz, který se týká vyhledávače Google.com. Všiml jsem, si, že když teď zadám v Pokročilém vyhledávání do řádku S přesnou frází nějaký výraz s háčky a dám Vyhledat, v dalším okně tento výraz vyskočí "zmrvený" (tzn. že neporezná háčky). V nastavení jsem nic nedělal. Nemáte s tím někdo podobné zkušenosti? Díky

Odpovědi na otázku

Zajímá mne totéž. Zatím jen vím, že po úpravě takto "zmrveného" zadání  ve vyhledávacím okénku naskočeného jednoduššího formuláře do  správné češtiny a jeho odklepnutí již vše funguje tak, jak jsme si to představovali. Také počet vyhledaných odpovědí velice vzroste proti původním při zmrveném zadání. Toto platí i při zadání vyhledávání třeba s německými znaky, např. ß, ö, Ü, apod. Co se týká češtiny, může být všude nastavena v pořádku, ale zápis do okénka rozšířeného hledání se mi vždy takto poničí, a nezbývá než uvedený postup. Nevím ale, jak to pak funguje pro kombinované hledání s AND, OR, NOT, apod. Možná, že existuje nějaká publikace, kde se používání Google podrobně vysvětluje, navíc i co do otázek, jako jeho používání pro prohledávání souborů, obsahu disku, apod. Kdo zná odpověď, pomoz.

Ještě dodatek. Doposud mně všechno fungovalo při rozšířeném hledání plně i pro české znaky, vůbec jsem nepociťoval nějaká omezení co do znaků vůči jednoduchému hledání, to bych si toho musel všimnout. Je to jev z posledních 1 - 3 dnů. Rovněž nemám dojem, že bych někde něco v nastaveních mohl změnit, neměl jsem k tomu žádný důvod.

To s tebou souhlasím, je to pár dní staré, předtím to fungovalo bezvadne bez jakýchkoliv problémů...

Pořádná Poradna |  |

Hostéééé, kde jsi? To je otázka pro tebe, ptají se na tvýho kámoše!