» Poradna » Web a internet

Google vyhledávač už 2. týden po mě chce neustálé ověřování CAPTCHA.

Dobrý den, Google vyhledávač už 2. týden po mě chce neustálé ověřování CAPTCHA, že prý na mojí IP adrese zaznamenali neobvyklý provoz. Jsem u Wi-Fi sítě velkého provozovatele Cerberos, používám ji pouze výhradně já, žádné filmy, žádný waréz ani velké datové objemy nestahuji, na netu se chovám korektně, do Google vyhledávače zadávám relevantní běžné dotazy. Pikantní je, že Google po mě vybafne znovu ověření CAPTCHA, když 24 hodin byl Wi-Fi router, internet a síť vynutá ! Pokud jsem v práci všechno doma vypínám, takže nechápu ! Antivir mám Avast, kontroly na viry dělám pravidelně, antivir nic nehlásí. Poraďte prosím.

Odpovědi na otázku

"Neustálé ověřování" je jak často?

Pokaždé, když chci použít Google vyhledávač, třeba 3x za den.

Rád bych ještě doplnil, že v minulosti (poslední 2 roky) se toto párkrát už vyskytlo a po nějakém čase, to samo přestalo. Je ale otravné během měsíce např. 100x vyplňovat Captcha ověření...

patrně ta IP není jen tvoje a ISP ji sdílí jako veřejnou pro více uživatelů. z hlediska google a dalších se tedy jejich provoz "sčítá" - čistě teoreticky žádný nemusí dělat nic nestandardního, ale pokud je těch lidí hodně, může to na google v součtu vygenerovat tolik dotazů, že má za to že to je robot a proto nasadil ověření přes captchu

Mám pocit, že fixní IP adresu nemám a dostanu vždycky nějakou přidělenou, protože, sic jde o soukromé připojení, zabezpečené heslem, IP mi to píše, že je veřejná. Takže 48 lidí ve vesnici se chovají korektně a 2 debilové stahují waréz a GBajty filmů ?

to není vůbec o stahování nebo warezu - je to o příliš velkém počtu dotazů do google vyhledávače. Jinak tu IP nemusí využvat jen lidi v okolí - záleží na ISP, když bude chtít, budou mít stejnou IP klidně všichni jeho klienti a on se uroutuje :) kolik lidí stejnou IP sdíllí nijak nezjistíš, to ví jen ISP. Stejně tak to sdílení nemusí být na pevné adrese ale může být i na dynamické.

Síť Cerberos (Mladoboleslavsko a široké okolí) používají desetitisíce lidí.

jenže na kolika veřejných adresách fungují ví jen ten ISP, to nemáš šanci zjistit.

Mně to teď v posledních dnech dělá taky, ale rozhodně to není při každém použití googlu. Mně to dělá tak 1x za den a to google používám hodně často. Před pár dny mi captcha na googlu nevyskakovala skro vůbec (tak jednou za 3 měsíce).

Nemáš špatně datum nebo čas v počítači?

Datum je v pořádku.

Ahoj,mě to dělalo,dělá taky,kdysi dost často,jednoho dne jsem se nasral a zavolal jsem svému providerovi,řekl mi že ip kterou mám používám jen já a je čistá,napsal jsem na google,něco jsem tak vyplnil a měl jsem pokoj,štvalo mě,že jsem musel několikrát za sebou určit třeba značky,auta,obchody atd.Ted se mi to stává občas,a už nemusím nic určovat,stačí označit,že nejsem robot a mám pokoj.Mě pomohlo tady toto...v browseru si vypni službu předpovídání k rychlejšímu načítání stránek,nebo tak nějak,dále nepiš rychle do zadávacího pole,raději pomaleji a změn si dns,mě to pomohlo,hlavně už nemusím pořád vyplnovat ty stupidní obrázky.

mohol by si my napisat adresu na ktoru si pisal ja som dokonca preinstalovala notb na tovarensky program ani zalohy som nerobila a nepomohlo ta captcha ma otravuje furt aj pol dna klikam nazvy ulic a nakoniec ma blokne celkom nech skusim neskôr a nepusti ma dalej roky som použivala rovnake stranky na pozeranie serialov alebo hry a bol pokoj a posledne mesiace je to neznesitelne ako ma to obmädzuje a obtažuje keby niekto vedel poradit prosim o pomoc

Mohu se prosím zeptat, kam jste konkrétně psal?

Dobry Den : Ako Zrusim System Captcha , Dakujem

Hoď to vobarák!!!! Pojebanej google

Dělá mi to také, dnes asi 11 x. Nedělám na tom nic extra. Všechno je legální. Otravujou všuchni, i Seznam.cz chce pokaždé odkliknout prohlášení a stále dokola. Ta banda debilů v Europarlamentů se musí domluvit na tom, že toto se zakáže, jinak se nikdo nikam nedostane a budeme jen klikat na autíčka a semafory, jako debilové. Já na to nemám čas a nejsem hacker, nechápu tedy, proč debilní Google, kterej mi leze až do tenkýho střeva, neustále opruzuje. Je čas jim dát mezinárodním soudem pokutu 10 miliard dolarů a podmínku zákazu činnosti a aby někdo jinej reralizoval konkurenci, jako v případě Facebooku a VK. Tam už byl Zuckerberg dokonce na koberečku v Kongresu USA a čeká jej mnoho problémů, pokud bude, a já doufám, že bude, zvolen opět Trump, protože blbeček z Facebooku blokuje i Bílý dům a Trumpův profil.

Myslím, že Google tímto trestá každého, kdo používá jiný prohlížeč než Chrome. Chtěl jsem plovoucí okno přehrávače youtube, tak jsem si dal Firefox. Na tom nyní nemohu nic vyhledávat, pořád mě šikanují s hláškou o robotovi. Na Chromu mi ten samý dotaz na vyhledání funguje dobře.

Začínám s tim mít taky problem stranky damejídlo mcdonald lolko všude captcha i 15x za den už mi z toho hrabe dá se toho nejak zbavit ?

tolik kecu a reseni nikde .... bezte na facebook ! tady se maji resit problemy!

Kdo v 21.století ještě používá Google??? To je jak trest za sebezprznění... Nechat se sledovat a omezovat... F**k Google!!! Mějte rozum a používejte Duck Duck Go.

Řešení je jednoduché: Duck Duck Go

prejdete na Vivaldi