» Poradna » Web a internet

GOOGLE vícenásobné upozornění

Zdravím mám nějak divně nastavený Google účet. Vždy mi z něho chodí upozornění 3x. Ať už je to notifikace na bezpečnost, nebo třeba upozornění na událost v kalendáři. Poradíte čím by to mohlo být? případně jaké nastavení by to mohlo dělat?Děkuji

Odpovědi na otázku

To upozornění chodí v jaké formě a na jaké zařízení?

Chodí tak třeba notifikační e-maily.

Notifikace na bezpečnost je obtěžovací, stačí se přihlásit z jiného zařízení (mobil a pak komp - a proč ne?), z jiného prohlížeče. Ignoruji, mail-klientu nastaven filtr = mazat.

Cože? Tebe notifikace na bezpečnost obtěžují?

ANO! OBTĚŽUJE. Přece Google se svou AI může po několika odsouhlasených notifikacích zaregistrovat, že mám (a nejsem sám na světě) několik zařízení, které užívám. Není ani možnost si nastavit ručně. Většina uživatelů má v dnešní době minimálně dvě - mobil a komp.

Tak to asi děláš něco blbě, protože mě bezpečnostní notifikace skáčou jen když se přihlásím na nové zařízení. A maximálně někdy, když třeba některé z nich dlouho nepoužívám. Máš aktivní 2FA?

Pak je ještě otázka, jestli nepoužívá vpn/tor a případně nejede v anonymním módu/má zakázané cookies, případně nějaký blokovač a anonymizovač..., to by zapříčinilo, že ho to vždy upozorní na nové zařízení

cookies jsou blokované.

Aha, tak to je fakt komedie Ty si zablokuješ věc, podle které tě Gooogle pozná a pak tady brečíš, že tě obtěžuje bezpečnostními oznámeními? Ty jsi upadl asi z hodně velké výšky

Žili jsme i bez cookies a spokojeně. Kompy, mobily a aplikace lze identifikovat i jinak, když se chce.

Naopak - cookies tu byly dávno před ekosystémem Googlu, tak jak ho známe dnes.

Nelze. Ne tak jednoznačně, aby se dalo poznat, že je přístroj ke službě přihlášený.

Cookies jsou tu hodně dlouho. Tuším od té doby, co se zjistilo, že při přechodu mezi web stránkami nebo sezeními na tomtéž serveru by se hodilo držet nějaký kontext.Relativně nedávno přišlo to nesmyslné nařízení EU, že stránky musí na uložení cookies upozorňovat a vyžádat si souhlas, případně rozsah ukládání.Dříve to systémově dělal prohlížeč (IE) a dalo se to jednou pro vždy vypnout."...Kompy, mobily a aplikace lze identifikovat i jinak, když se chce."Do určité míry a asi ne tak spolehlivě. Co když na jednom PC mám více uživatelských profilů, které používají stejnou aplikaci (třeba Chrome)? Rozliší webový server při komunikaci s klientem, že je na sice na stejném PC, ale pod jiným uživatelským účtem (míněno účtem v OS, ne v prohlížeči)?Sám to nevím, jen se ptám.