» Poradna » Web a internet

Google v problémech?

Dobrý den,již celý týden mám problém s google webem, ale i youtube, google keep a dalšími službami od googlu. Předevčírem jsem chtěl streamovat na youtube, ale nemohl jsem, jelikož mi po celou dobu padaly youtube servery na stream a stream celkově strašně lagoval.Tak jsem tedy zkontroloval stabilitu internetu přes speedtest.net , ale chyba u mě rozhodně nebyla s pingem 5 a down/up kolem 20 Mb/s .Rozhodl jsem se tedy pingnout pomocí CMD web google.com i .cz a co nevidím. Ping neustále skáče od 350-500 ms http://postimg.org/image/54uqyzcbt/ . Pro srovnání je na screenu ping z webu centrum.cz .A moje otázka zní, zda-li máte stejný nebo alespoň podobný problém. Využívám DNS googlu, ale i ty se mi zdají poslední dobou velmi pomalé (např. youtube mi loaduje skoro 15-20 vteřin než se mi načtou všechny obrázky) .Předem díky za jakoukoliv odpověď.

Odpovědi na otázku

Nemáme.

Takže se může jednat o chybu mého providera internetu? Ale zase je mi divný, že je problém pravděpodobně pouze s googlem.

Hledal bych chybu u tveho providera. Kdyby to byl globalnejsi problem psalo by se o tom vsude.

A když si pingneš google, kolik ti to hlásí odezvu? Mě dnes stále přes 300 ms .

žádnej problém. na 8.8.8.8 mám kolem 30ms a jede torrent a hra

Zrovna teď mi taky padal net, a to jak WiFi, co je na české páteři, tak mobilní 2G/3G. Možná probíhá v Česku další DoS. Nebo Rusáci začali nějakou kyberválku, aby všem dokázali, že světoví hráči musejí mít hosting i u nich http://www.zive.cz/bleskovky/rusko-gmail-sky...

No jasne, hloupejsi napda nemas ? I kdyby nekdo zacal kybervalku tak ji opravdu zacne na vojensky bezvyznamny stat jako je CR ?http://www.youtube.com/watch

Já jen trolloval, ale tys to asi fakt vzal vážně, viď? Jinak se mýlíš - v dnešním globalizovaném světě je vše provázané a Česko je tranzitní zemí, přes které taky vede velká páteřní síť mezi servery CDN.

"Já jen trolloval, ale tys to asi fakt vzal vážně, viď?"Jenže ty jsi takovej blbec, že člověk neví, jestli to myslíš vážně nebo ne. Tak se nediv.

V každém případě si myslím, že nějaký DoS menšího rázů probíhá - ne ten co byl loni, kdy sestřelovali servery bank.Dneska okolo 3 ráno jsem měl pravidelné výpadky, ping nad 2 sekundy a dělal to jak mobilní internet, tak místní WiFi napojená na páteřní optiku.

Takže dámy a pánové, chyba je pravděpodobně u UPC, udělal jsem tracert google.cz i google.com, ale pokaždé mne to přesměruje do Californie kde už jsou stovkové pingy a nakonec to skončí někde v Mountain View s pingem 360 http://s20.postimg.org/zcqin9kx9/screenshot_68.png . Takže problém bude u UPC, jelikož i známý s UPC má pingy s googlem kolem 180.

Co vím, tak to nemá nikdy chodit přes Ameriku.