» Poradna » Mobily

Google pay načítá 2 platební karty zároveň

Zdravím,stává se mi to docela často a je to docela nepříjemný :(-> bankomat, terminál u obchodníka, kávomat... Mám v gpay 1x debetní & 1x kreditní kartu (obě MasterCard). Používám zařízení Samsung Galaxy S9+ (Android 10). Příloha zde nelze vložit, ale v odkazu je pro příklad foto bankovního terminálu:https://ctrlv.cz/ItZ2Na webu jsem nic nenašel, tedy případné díky za jakoukoliv radu :)Jinak jsem jako první psal na suport Googlu (samozřejmě v ENG ) , pár dní bez reakce, tak zkouším zjistit info, kde se dá...

Odpovědi na otázku

Tohle není chyba google, ten ti to celkem jistě nevyřeší.

Toť otázka...a čí by to měla být chyba? Aplikace "Google Pay" je Googlu. Takže pokud v ní něco nefunguje, tak samozřejmě jako první je potřeba napsat na jejich support. Samozřejmě, než jsem napsal, tak jako vůbec první jsem otestoval x věcí... Samsunga rootnutýho nemám, zkusil jsem odebrat, znovu přidat karty (s jednou to funguje vždy), odinstalovat appku... Jak jsem odpovídal níže, není to vždy, je to nahodilý, nedá se teda vysledovat nějaká spojitost... bankomat, terminál v restauraci, kávomat - dělá to na různých zařízeních, takže to také není nějakým určitým... A že by měl něco špatně MasterCard..? To asi ne...Jo, vyzkoušet obě karty v appce na jiným mobilu - může být, že si prostě kombinace více karet / Galaxy S9+ / Gpay / nějaká další appka v mobilu spolu nesednou... Ten ale nemám k dispozici...Je to stejný jako Windows buildy - na 100 PC to pojede bez problémů a u 3 PC to hodí BlueScreen...

Nestacilo by nastavit jednu z tech karet jako vychozi pro bezkontaktni platby?

při více kartách musí být vždy nastavena některá z nich jako výchozí.Takže to samozřejmě tak mám... Ani by mi nevadilo, tam mít jen jednu, jenže jde o to, že s tou jednou platím platby (ať už restaurace, obchody, nebo web služby...) a na bankovní účet se mi vrací slušný procenta... A s tou druhou naopak vybírám z ATM - u ní mám zase výběry zdarma a bez poplatků po celém světě. Zkoušel jsem je i prohodit... prostě náhodně z 10 plateb/výběrů mi to 5-7x odmítne, protože to vidí 2 karty najednou... :(

To není chyba Googlu, prostě ten mobil jenom blbě přikládáš ;)
S9+ má NFC anténu uprostřed a tou částí přikládej. Ne vrchem. Jestli máš nějaké pouzdro, o to musíš být přesnější.
Nemá to vůbec žádnou souvislost s počtem uložených karet v GPay.

GPay nabídne další kartu, pokud je výchozí odmítnuta, což je vlastnost. Protokol pro NFC umožňuje čtení více karet najednou a přečtení té vhodné (např. přiložení peněženky s platební, docházkovou, věrnostní a MHD). Přijímající terminál by měl projít všechny, nikoliv akceptovat jen tu první.

Závěr: Zkuste přesněji přiložit telefon k terminálu, aby nedošlo k chybě při nabídnutí první karty a tím automaticky nabídnutí další.

To mi připadá jako nesmysl, přece mám jednu kartu nastavenou jako výchozí a telefon nemůže v případě špatné čitelnosti automaticky terminálu nabídnout druhou kartu. Tu výchozí mám nastavenu z různých důvodů a s jinou kartou platím třeba jen u určitých konkrétních prodejců. Typicky třeba mám soukromý a podnikatelský účet, k oběma mám kartu a když jdu nakupovat materiál pro podnikání, nemůžu to platit soukromou kartou a naopak. Takže mám jako výchozí nastavenou kartu od soukromého účtu, tou platím vše a když chci použít tu od podnikatelského účtu, tak samozřejmě můžu, ale musím otevřít aplikaci G-Pay a manuálně zvolit tu druhou. Není možné, aby mi ji náhodně sám telefon nabídnul, když se terminálu nepodaří přečíst ta výchozí karta. A taky se mi to za několik let nikdy nestalo, pokud manuálně nezvolím jinou, než výchozí kartu, tak telefon jinou nikdy sám nenabídne. Když nedojde napoprvé ke správnému načtení, tak prostě terminál napíše, že se kartu nepodařilo načíst, ať to zkusím znovu a ne za by sám nabídnul jinou kartu. A to tam mám karet celkem 5.

To není vlastnost, to je hloupost. Zkuste si to. Takto umí fungovat např Curve (když je platba na jedné z karet zamítnuta mohou se použít další), musíte si to ale explicitně nastavit, samo ze to fakt neděje. A GPay to neumí vůbec - prostě použije výchozí kartu nebo aktuálně vybranou (v případě aktivní aplikace). Používám denně na více než 5 kartách.

"např. přiložení peněženky s platební, docházkovou, věrnostní a MHD"Tohle samozřejmě fungovat nebude - nepřečte se nic. Nabo jak byste chtěl říct těm čipům (aktivovaným mag. polem v jednu dobu najednou) aby se načítaly postupně --- jako kdo bude první a kdo poslední? Nebo jste myslel, že budou všechny odpovídat (vysíllat) najednou a ten terminál si to jakože nějak přebere ?? To doufám ne :D

Nemáš někde pobliž/v ruce ještě nějaké další zařízení s čipem..?Tohle může dělat i čip na klíčích z baráku - stejně, jako máš třeba dvě karty v jedné kapsičce...

Tohle mi taky připadá jako nejpravděpodobnější vysvětlení, v podstatě spíš jediné. Protože telefon určitě není schopen přes NFC "vysílat dvě karty současně.

Kart

Mne sa to obcas stava tiez, a problem som stale ja, zle prilozim mobil cize ako pisu prikladaj mobil poriadne a je po probleme

Zdravím,
Mě se to stává též, ale u mě je to způsobeno tím, že mám flip-flop pouzdro v kterém mám pro jistotu i fyzické karty a občas ten terminál přečte i karty v pouzdře, ale jak bylo zmíněno nikdy se mi nestalo, že by samotná aplikace načítala více jak jednu kartu.

Místo psaní nesmyslů si to správně nastav.

Ono tam celkem není co nastavit

Mi to dělalo taky, ale důvod jednoduchý... Měla jsem v pouzdře vloženou ještě i stravenkovou kartu ??

To se ptáš?

každopádně všem díky za rady...Jen tedy, snad se každej mrknul na ten původní odkaz --> evidentně prostě NFC terminál bankomatu načetl 2 karty najednou!A z toho důvodu mi neumožnil výběr...@Modrý Skřítekvím, hledal jsem, kde je fyzicky senzor ;)a právě proto jsem zkoušel samozřejmě přikládát vrchem, spodem, středem... i když u bankomatu je velmi omezený prostor, takže nějak jinak se přiložit nedá...Jinak v klidu ve 23.30 jsem si to právě ca 20 minut zkoušel u bankomatu (a nikdo nic podezřelýho nehlásil a benga nepřijeli :DDD)@Milan Keršláger@JackBrno / @Edna Televizníviz odpověď M.Skřítkovia souhlas s Jackem & Ednou- pokud by šlo nastavit něco jako: "při neakceptování prioritní karty vyber automaticky další" --> budiž...Ale není možné, aby gpay sám bez upozornění vybral nějakou jinou kartu, kterou tam mám...@Abox @Trito jsem taky samozřejmě projížděl a vše ostatní, co by mohlo vysílat nějakej signál, jsem "odložil daleko"@JackBrno @mk @Petr"...telefon určitě není schopen přes NFC "vysílat dvě karty současně"jak jsem odepisoval včera Jackovi - zkusil jsem odebrat z appky kartu - zůstala jediná --> 10x z 10 pokusů se bankomat načetl.Ale jakmile jsme pak vrátil druhou... z 10 pokusů 5-7x viz screen o načtení více karet najednou...A přikládat k terminálu to opravdu nejde nějak víc přesněji - mobil ca 75 mm šíře a mezera na terminálu mezi madlem a stěnou ?ca 90 mm?

Já bych vyzkoušel ještě jiný bankomat, nejlépe jiné banky, který i konstrukčně vypadá jinak. Prostě aby jsi měl jistotu že to nezkoušíš na stejném modelu bankomatu. Může to být třeba i potíž v tom konkrétním modelu bankomatu.