» Poradna » Programy

Google kalendář

Dobrý den,je možné nastavit google kalendář pro více uživatelů (účtů) tak, aby do kalendáře mohli přidávat události všichni uživatelé, ale aby mohli dělat úpravy pouze na svých událostech (událostech, které oni sami vytvořili)?Nebo varianta, kdy mohou úpravy dělat všichni uživatelé na všech událostech, ale bude zaevidované, jaký uživatel udělal jakou úpravu.Zdůvodnění:Potřebuji, aby cca 10 lidí plánovalo práci na jedno pracoviště, ale občas se najde nějaký dobrák, který posune naplánovanou práci toho druhého, aniž by se dovolil a už je oheň na střeše. Samozřejmě by nemělo jít naplánovat na stejný rozsah času více jak jednu událost, popřípadě musí být evidentní, kdo událost vytvořil první. Pokud někoho napadne i jiný bezplatný online systém, budu moc vděčný.

Odpovědi na otázku

A co kdyby každý měl svůj vlastní kalendář, nasdílel ho ostatním pro čtení a tito ostatní by si mohli kalendáře kolegů zobrazovat přes sebe? Podle mě to ukazuje toto video (zvuk sem neslyšel)https://www.youtube.com/watchSložitější operace tu asi nepůjdou.

to ti ale myslím nedá možnost zablokovat daný termín ostatním, což tazatel zjevně potřebuje. Osobně bych mrknul na nějaký opensource booking systém pro hostování na vlastním serveru - bude to aspoň zadarmo.

To nezní marně. Dá se říct, že na tom teď jedeme. 20 uživatelů používá jeden plánovač, který jede z terminálového serveru. Každý uživatel má vlastní účet na vzdálenou plochu.Toho terminálu by se možná dalo využít. Máš nějaké doporučení na opensource booking systém, nebo mám hledat?

Díky za odpověď. Podobnou teorii jsem testoval. Vytvořil jsem dva účty, v jednom vytvořil kalendář "pracoviště" a pozval jsem druhého uživatele, u něj pak nastavil konkrétní práva. Takže mu omezím práva pouze na čtení a postupuji stejně u druhého uživatele. Výsledek je sice, že jeden uživatel vidí plán druhého a nemůže s ním hnout. Zároveň může vytvořit událost a vidí ji ten druhý. Když zobrazím pouze jeden den. Postaví se dva kalendáře vedle sebe a mohu naplánovat na stejnou dobu dvě události, což nechci. Potřeboval bych docílit toho, aby dvě osoby plánovali do jedné časové řady a nemohli tyto události překrývat ani s nimi pohybovat. (ochrana proti šotkům)Obávám se, že to bude muset vyřešit papír na stěnu

tak jako ono bys mohl udělat tabulku v Google Tabulky - tam do toho může hrabat víc lidí a pokud někdo někomu něco smázne, tak vidíš kdo to byl (pokud budou mít všichni Google účet a nikdo tam nepoleze anonymně - ale tomu jde snadno zabránit). Pořád lepší než ten papír

Dík, mrknu na to. Kolega něco takového od googlu zmínil, a byl přesvědčený, že to byl kalendář. Jde se na tabulky.

Má to háček, sice vidím, kdo udělal v určitě buňce úpravu, ale druhá strana neprokáže, že v dané buňce něco bylo.Jinými slovy, když záškodník řekne, nic tam nebylo, dal jsem to tam jako první, nikdo nedokáže opak. Nejspíš pouze v případě, že by ručně každou úpravu nějak uložil. Nepřišel jsem na to....

ty jako majitel tabulky si máš možnost zobrazit staré verze a změny.

Založil jsem tabulku, provedl zápis. Pozval jsem druhého uživatele. Z jeho účtu jsem předělal některé buňky. Přihlásím se pod uživatelem a vidím sice přemazané buňky, vidím i kdo to udělal, ale v historii to vidět nejde. Když otevřu "see version history" tak vidím množství změn a buňky, ve kterých se změny odehrály, ale už nevidím, co tam bylo před tím. Nemůžu si zobrazit přesný stav buněk před změnou. Vše se odehrálo v horizontu půl hodiny. Uloženou verzi souboru vidím jen založení (čistý list) a poté po všech změnách.Dělám něco špatně nebo to tak funguje normálně?

hmm, otvíráš tu tabulku jako uživatel = tvůrce původní tabulky? Ten by měl být schopen vidět i jednotlivé změny a verze v čase. Přizvaný uživatel tohle ale možná nemůže = vidí, že mu to někdo smazal, ale neví kdo, nicméně "admin" to vidí.

No a co na to jít úplně jinak? V marketplace je aplikace, která do google calendar přidává podporu pro práci se zdroji. Tam se už dá nastavit ledacos...https://gsuite.google.com/u/0/marketplace/app/resou...

A to jsem si myslel, že už neexistují lidé, kteří pomůžou :) díky, taky se podívám. Projdu postupně vše, co navrhujete a zkusím z toho vybrat to nejlepší. Ta podpora pro práci se zdroji by mohla vyřešit uličníky a přitom by si to zachovalo funkčnost kalendáře. V tabulkách se mi to zatím zdá dost kostrbaté. Jsou tam sice šablony na denní bázi, ale je tam dost ručního nastavování. (nebo jsem ještě nepřišel na zlepšováky)

Jak se stanu: G Suite Domain Administratorem? Abych mohl aplikaci nainstalovat? :D