» Poradna » Ostatní

Google hledani

Dobrý den, zajímalo by mě jak funguje google hledání že když sem dám nějaký příspěvek pak do google napíšu třeba Apple mobil do 12300 a hned třetí je moje téma (ano ten příspěvek byl můj) předem díky za vysvětlení

Odpovědi na otázku

Frekvence indexování se liší podle vyhledavačů a u některých i podle indexovaných stránek. Google indexuje některé stránky hodinově, denně, jiné třeba jednou týdně a některé jednou za měsíc. Šance na častou indexaci stránky zvyšuje:- frekvence aktualizací (změn obsahu), - PageRank resp. počet a kvalita zpětných odkazů, - frekvence vzniku zpětných odkazů.

Jedna kapitola knihy Inovátoři (Walter Isaacson) pojednává o L.E. Pageovi a S. Brinovi a popisuje jak vznikl google. Velmi inspirativní. Je tam popsáno co je PageRank a jak to Page zkoušel. Líbila se mi tam jeho odpověď na otázku jak získá data pro jeho testování. Page odpověděl (možná necituji přesně, už je to pár měsíců, co jsem to četl a slyšel) "Stáhneme si celý internet".