» Poradna » Mobily

Google Foto - synchronizace s NAS Synology

Ahoj,ještě před změnou s ukončením synchronizace Google Fotek s Google Diskem jsem využíval Cloud sync, který se mi automatiky připojoval ke Google Disku a synchronizoval fotografie do NASu. Je nějaká možnost, která toto řešení nahrazuje? Ruční stahování do PC mi nepřijde zrovna elegantní řešení.Děkuji za rady

Odpovědi na otázku

Ahoj, nakonec jsem vyřešil aplikací Autosync for Google Drive, synchronizuji složku s fotografiemi na paměťové kartě mobilu se složkou v Google drive a tu potom pomocí Cloud sync synchronizuji s NASem.

Mno zrovna to řeším. Zjistil jsem v podstatě náhodou, že se mi do synology fotky nestahují. To řešení, které jsi psal, funguje automaticky?

Ahoj, ano, funguje to automaticky a spolehlivě. Zaplatil jsem si PRO verzi, ve které jsou odstraněny reklamy, je možné synchronizovat více složek a také není omezení velikosti souboru. Kromě fotografií takto synchronizuji také stažené soubory v telefonu.

Proc nesynchronizujete na Google Photo? neni to pro vas dostacujici? Jinak ja si myslim ze to automaticky neni, ale jen az pripojite tel k PC, ktere vam to nasledne odesle do NASu. Co tak na Tel stahnout nejaky sync nastroj, ktery umi google. Ja treba pouzivam FileManager+ a tam mam jako cloud nastaven OneDrive i google drive a pak uz je jednoduche DCIM nahravat v tel primo do google disku

"nakonec jsem vyřešil aplikací Autosync for Google Drive, synchronizuji složku s fotografiemi na paměťové kartě mobilu se složkou v Google drive a tu potom pomocí Cloud sync synchronizuji s NASem."jo.. to je pěkně přímočarej postup asi jako drbat se pravou rukou na levym uchu pod nohou.A nenapadlo tě synchronizovat fotky přímo z telefonu do Synology ? Dá se využít několik způsobů...např. Photostation na Synology a DS Photo na telefonu (je tam funkce Zálohovat fotografie"), nebo DS file v telefonu (opět to má funkci Zálohování fotografií), Další aplikací je myslím Cloudstation, ale to vyzkoušený nemám.

Ahoj, děkuji za tip, o této funkci v DS file jsem nevěděl. Vypadá to použitelně.

Nenahrazuje to vůbec nic ty nesmysl, které jsou složité nefungují a foto přímo z mobilu do nasu jsou taky k ničemu nejde v nasu nastavit ani služky kam se mají fotky zálohovat po pár dnech se synchronizace vypne není jistota jestli se fotky zálohují nebo ne prostě šmejdi. Pokud to používá celá rodina je to všecko k ničemu.Pro ty co tu tak píší něco o složitosti mezi Google foto, diskem Google a Nasem tak asi nevědí, že přímo NAS Zyxel nebo Sinology mají v sobě aplikaci na stahování fotek s disku Google. A tím, že Google vypnul automatickou synchronizaci mezi diskem a fotkami . Tak jsou všecky tyto aplikace k ničemu a přitom to samo fungovalo úplně perfektně. Spoustě lidem to stále nedochází a spousta lidí taky nemá NAS. Jak dostanete fotky do starší televize automaticky jedině takhle z NASU. Proklínám Google za to co udělal.