» Poradna » Web a internet

Google Fotky - hromadné smazání?

Ahoj, nevíte někdo nějaký efektivní způsob, jak hromadně smazat fotky z Google foto? Po jednom to jde, jde to i při držení shift, ale to je stále moc pomalé. Mám tam fakt hromadu odpadu.Díky

Odpovědi na otázku

V počítači je to s snadné, otevřeš fotky a když najdeš kurzorem na nějaké datum nad fotkami, objeví se šedé zatržítko. Klikneš na něj, zatržítko zmodrá a zároveň se šedá zatržítka u všech dat a fotek. Pak už jenom klikáš na to, co chceš smazat a až máš zaškrtané všechno, co chceš smazat, tak klikneš v pravém horním rohu na koš, potvrdíš a fotky se přesunou do koše.

Když jsem mazal po několika letech takto označením datumu, tak to taky bylo na několik hodin. Fotek byly tisíce. Navíc, když jsem jich takto označil více než pár set, tak to házelo Skript zaneprázdněn, chcete ho ukončit?

důležité to slovo hromadně, což není zaklikavat myši každou fotku

Marně hledám hromadný výmaz už několik let. Myslím, že Google tuto možnost záměrně znemožňuje. Budu rád, pokud někdo najde řešení.

Zkousel ( ikona vetrniku) jsem a zjisteno, ze jde asi mazat fotky z urciteho dne/mesice. Na konci mam mesic listopad, kdyz jsem dal Vybrat zafajfkovalo se mi vse z tohoto mesice. Zbyvalo zrejme jen tuknout na ikonu kose. Kdyz jsem mesice zpet vybral urcity den kde byly 3 fotky po zafajfkovani vsech 5 kousku a kliku na kos byly fuč.

Oprava: Kde bylo 5 fotek, (ne 3) zmizelo vse

Když si klikneš na první fotku na začátku seznamu a sjedeš na konec seznamu a počkáš si asi minutku než se všechny fotky od začátku od konce načtou začneš držet klávesu Shift a klikneš na poslední fotku. Tím označíš všechno a potom vpravo nahoře to hodíš do koše.

díky, super tip. funguje to.

Teď jsem na to přišel úplně náhodou :D zaklikl jsem první a potom podržel shift a myší vybral ty, které jsem chtěl smazat (tzn. sjel až dolu)

Stačí kliknout na prvni fotku kterou chcete smazat, označit ji, a potom držet shifht a myší rolovat dolů vpravo na liště ukazující datum a posléze označit poslední foto. Doporučuji mazat max 2000 foto jinak se to může sekat díky připojení či díky čímkoliv jiného.

Nejdříve je potřeba na počítači či podobně schopném zařízení přejít na webovou verzi Fotek Google, odkud se budou nechtěné snímky mazat snáze. Nyní vyberete první fotografii, kterou chcete smazat, a následně začněte posouvat stránku směrem dolů. Dále kurzorem najedete na poslední fotografii, kterou chcete smazat, a podržíte tlačítko Shift. Jakmile se náhledy zbarví do modra, za držení Shiftu potvrdíte výběr levým tlačítkem myši. Voila, provedli jste hromadný výběr! Tento postup následně můžete opakovat, dokud nevyberete všechny snímky, které chcete smazat. Pokud smazání chcete nějaké snímky ušetřit, můžete na ně individuálně klikat levým tlačítkem, aniž byste drželi jakoukoliv klávesu. Poslední krok je nejjednodušší – všechny označené fotografie odstraníte (Ikonka koše, případně tři tečky pro zobrazení dalších možnosti a dále Přesunout do koše).Zdroj: https://smartmania.cz/skvely-tip-pro-fotky-goog...