» Poradna » Web a internet

Google Drive jako záloha proti virům

Ahoj, používám na počítači Google Drive pro své dokumenty, jednak kvůli synchronizaci a přístupu z různých zařízení, potom jako "zálohu" toho, co mám na disku.V poslední době často čtu o virech, které zašifrují data na disku. Pokud by mi ale data ve složce Google Drive zašifroval (mám tam všechny dokumenty), tak se automaticky synchronizují, tzn původní smažou a na disk se nahrají zašifrovaná?Znamená to, že musím všechna data občas zálohovat na jiné místo, které se s PC nesynchronizuje? To by bylo velmi nepraktické, protože bych to musel dělat každý den.Nebo lze z Google Drive nějak vyvolat ty soubory smazané synchronizací (např po nějakou dobu)?

Odpovědi na otázku

A neumí to náhodou verzování? Pokud ne tak použij něco co umí verzování.

Synchronizace není záloha !!!

Zálohy je potřeba vždy dělat tak, aby zálohovací médium nebylo stále přístupné pro daný PC s Windows. Tj. např. na fyzicky odpojitelný externí disk apod.BTW, za den snad nevyrobíš tolik dat, aby to nešlo ozálohovat někam "mimo"?

Nebo zalohovat nekam, kde perfektne funguje verzovani. Pro domaci kutily s linuxem treba rdiff-backup, pro jednoduchost treba CrashPlan (zdarma ke kamaradovi nebo placene do cloudu)