» Poradna » Počítačové sítě

Google Drive hlásí "Unable to connect"

Desktopová aplikace pro Google Drive na Windows XP se mi nechce připojit na internet. A to jsem ji instaloval bez zapnutého firewallu a přidal v něm potom pro aplikaci výjimku. Poraďte, co s tím.

Odpovědi na otázku

"Unable to connect" je bohužel způsobeno neanglickými znaky v logovacím uživatelském jménu ve Windows, které vede ke složkám jako

c:\users\luboš

které Google Drive chybně adresuje, zatím. Zkuste si pustit program na uživatelském účtu, který žádné takové znaky v názvu nemá. Upozornění: přejmenování uživatele většinou nepřejmenuje složku c:\users\jménouživatele. Možná budete muset vytvořit nového uživatele, abyste si to vyzkoušeli.

http://motls.blogspot.com/2012/04/skydrive-dropbox-... ...

Na problému se již pracuje, už jsem tvůrce prográmku Google Drive v tom jednom křemíkovém údolí informoval.

Moc děkuji za info. Žádnou diakritiku v názvech uživatelských účtů nepoužívám, jsem zvědavý kde je opravdu zakopaný pes. Nebude spíše problém ve vlastní cestě k uživatelskému účtu v adresářové struktuiře? Win XP složku c:\users vůbec nemají.

Dobrý den, pokud máte čistě ASCII uživatelské jméno, potom asi mají problém všichni lidé na Windows XP, protože ten adresář se tam jmenuje

c:\documents and settings\jméno

a "documents and settings" je možná zase moc dlouhé, tedy také mimo schopnosti 8znakových DOSových ASCII jmen...

Přesně tohle mě také napadlo, nezbývá než doufat, že to vývojář opraví.

všichni ne, jen ti co prasácky pojmenovávají složky a soubory (tj. používají diakritiku)

Ten problém s "Unable to connect" mám i když mám účet pojmenovaný krátce a čistě znaky ASCII. Pokud systém umožní pojmenovat účet názvem s diakritikou, měl by to vývojář aplikace Google Drive brát v úvahu. To spíš prasácky odflákl aplikaci, než se si někdo prasácky pojmenoval účet. A ty prasácky píšeš do diskuze.

Ano, problém a to velký je na straně vývojáře. Google disc nejede pod WXP a nikde v helpu jsem se nedočetl jak na to. Též mi to hlásí, abych zkontroloval internetové připojení. No, díky za radu...

Mám řádně nainstalovánu aplikaci DG ve W7. Zpočátku, asi 2 roky, šlapala jako hodinky. Minulý týden "nelze se připojit"!! Takže problém není v "prasáckém" pojmenování účtu, jak jsi zcela nevhodně napsal. Můj účet je sice s diakritikou, nicméně takto jsem jej dostal založený od firmy, jež mi PC stavěla a zavedla současně i OS.

Hmm... tak to si zadělal Google na pěknej malér... Aplikaci jsem spustil pod účtem hosta (Guest) a tam normálně funguje... jenže pod mým účtem (Lukáš) nejde. Ach ta čeština

Není to češtinou a není to verzí windows. Problém je napříč spektrem, zde je příslušná diskuze na Google Groups: https://groups.google.com/a/googleproductforums.com... !category-topic/drive/report-a-problem/8anx5G8mj48

Stahnete si novou verzi, uz by to melo byt vyreseny.. nebo teda aspon me uz to pomohlo

Také jsem autorem jednoho příspěvku se stejným problémem. Včera jsem nainstaloval desktopovou aplikaci a odmítla se připojit k síti. Můj systém je W7 Profi a mám účet s diakritikou. Dnes jsem aplikaci odinstaloval a nainstaloval opětovně a již vše funguje. Synchronizace probíhá v reálném čase.

Tiež vám pri vypínaní počítača vypisuje neštandardné hlásenie (tabuľka) o chybe, že Drive je aktívna na pozadí? Je to otravné... Treba to odkliknúť. Dropbox to nerobil. Kde by mohla byť chyba?

Zdravím, oprava je velice jednoduchá, musíte v dokumentech na googlu vymazat všechny soubory a i je vymazat z koše.. potom aplikaci znovu spustit a je to..

Ďakujem za radu. Ale nefunguje to. Stále hlási chybu.

http://imageshack.us/photo/my-images/715/chyba... ...

Měl jsem ted podobný problém. Mám přímé připojení na Firefox, ale na IE mám nastaven proxy, která má použitelnost 24h. GD nefungoval po vypršení lhůty 24h a tudíž po odpojení internetu (ovšem na Firefoxu jsem si toho nevšimnul). třeba ;)

Ahoj. Mam uplne stejny problem na jednom pocitaci. GD se mi po 24 hodinach odpoji. Jede na XPckach. Muzes mi poradit jak jsi to vyresil? V nastavení připojení proxy nemam. Diky za odpoved.

Vždy mi pomohlo ve Win XP nainstalovat poslední verzi Internet Exploreru pro XP-čka. Tzn. IE8.