» Poradna » Programy

Google Drive - trvalé zobrazení systémové složky

Mám dotaz a potřeboval bych s ním pomoci poněvadž už jsem bezradný. V počítači mám nainstalovaný Google Drive. Když si otevřu v oknech složku Dokumenty (tam mám Google Drive nainstalovaný) tak tam složku Google Drive vidím. Já ale používám k přesouvání souborů a vlastně skoro ke všemu Total Commander.Když si tedy v TC otevřu složku dokumenty, tak tam složku Google Drive nevidím. Díval jsem se tedy na atributy složky Google Drive a tam je nastaveno že je složka systémová.Tak jsem to zatržítko u systémového atributu zrušil a ejhle složka je na světě. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního. Když ale vypnu počítač a znovu ho zapnu, tak se mi automaticky změní atribut u složky Google Drive opět na Systémový a já tu složku Google Drive v TC zase nevidím. A každý den se mi atributy měnit nechtějí.Nedají se ty atributy u složky změnit nějak natrvalo? Předem děkuji všem za případnou pomoc.

Odpovědi na otázku

V Total Commanderu nastav: Konfigurace, Možnosti, Zobrazení - zatrhni: Zobrazovat skryté a systémové....

Děkuji za radu, ale to není přesně to co jsem měl na mysli. Potřebuji aby se mi u té složky Google Drive neměnil atribut na systémový při každém spuštění počítače aniž bych musel zobrazovat skryté a systémové složky.

rekl bych ze si ten atribut meni samotnej program co mas nainstalovanej.. musle bys jit do registru popr prepsat samotny fungovani toho SW co si nainstaloval...

Samozřejmě že si program Google Drive mění atribut u složky sám.To vím, ale jak zajistit aby tomu tak nebylo. Zkusím se podívat jestli se dá něco nastavit v těch registrech.

Tak nakonec jsem si pomohl sám. Jednoduší už to být ani nemohlo. V Total Comandru jsem u složky Google Drive zrušil Systémový atribut a zaškrtnul jsem atribut Jen pro čtení. A paráda, ono už to nemizí. Takže PROBLÉM JE VYŘEŠEN.

Možná je lepší vše nechat být a vytvořit si zástupce. Ten nezmizne.

Nevidím důvod proč vytvářet zástupce. Vše jsem vyřešil změnou atributů a už mi nic nemizí. Že jsem na to ale nepřišel dřív.

protože zástupce si vytvoříš tam, kde je potřebuješ a kolik jich potřebuješ a můžeš "hopsat" z jedné složky do druhé... Pak nebudeš hledat, kde že to vlastně ty data mám...Nebo si tu složku přidej do knihovny a máš to taky, fakt lepší než vrtat do nastavení systému. Dnes to možná funguje, po aktualizaci programu nebo win už nemusí a pak budeš hledat, proč ti to nedělá zase co má.Ale každý svého štěstí strůjcem, tak si klidně měň atributy jak se ti zlíbí. Je to tvůj kompl, a učit se můžeš na vlastních chybách, proč taky poslouchat zkušenější, že?Myslím že místo vrtání se v neznámých věcech, bys mohl nejdříve trošku studovat...

používat knihovny je nejlepší způsob jak přijít o data . )

Jaké knihovny? Ted tomu vubec nerozumim.

Karle, zřejmě jste si špatně přečetl zadaní mé otázky. Píšu v ní že se pořad pohybuji v Total Commandru. Z vaší odpovědi, že si mám vytvořit zastupce a nebo složku přidat do knihoven, vyplivá a využil bych ji kdybych se pohyboval v knech. Kdy na levé straně okna mám výpis disků, knihovny, síť. Toto ale v Total Commandru vůbec nepotřebuji. Tam mám na jedné straně výpis složek na disku C, na druhé straně vypis složek na disku D a se zastupci a knihovnami vůbec do styku nepřijdu. Navic nevidim nic složitého na dvou, třech kliknutí při změně atributů. Žádné složité nastavování systému jak píšete. Na konec mi z té vaší odpovědi vyplivá, že né já ale vy se máte hodně co učit. Možná pak přijdete na to jak dělat veci jednodušeji.

Jak jsi prosim menil ten atribut? Mne to u te slozky nejde... repsektive jde, ale po restartu pocitace se to zase prepise na skryty a systemovy... a to jsem ten atribut menil primo pres TC.a druhy dotaz, jestli nekdo nema zkusenost. Dnes jsem si nainstaloval synchonizacni software na Google Drive, ale ocenil bych, kdyby nekde byla informace, jako rychlosti se to synchroniuje (resp. uploaduje vetsinou) a kolik % uz je hotovo.... neni to nikde videt a clovek nevi, jak dlouho tu synchronizaci jeste ocekavat.dikydan

Atribut jsem změnil v Total Commanderu, kdy jsem si označil složku Google Drive, pak kliknul na "Soubor", pak na "Změnit atribut". V okně Změna atributů, které se mi otevřelo pak zruším všechna zatržítka a kostičky a zatrhnu pouze atribut "Jen pro čtení" a kliknu na OK. Od té doby mám Google Drive mezi viditelnýma složkami. To ale samozřejmě asi víš.Občas se ale stane, že složka Google Drive zase "zmizí" mezi neviditelné složky. Zjistil jksem, že se tak stane když se nainstaluje aktualizace programu Google Drive.To pak celý postup zopakuji.Na tvoji druhou otázku, ti ale nedokážu odpovědět. Ukazatel synchronizace v procentech by se mi také hodil. Ale co vím tak žádný synchronizační program SkyDrive, Dropbox, Box, 4shared, minus, Wuala, SugarSync ten ukazatel nemají.

jo, to delam stejne, jenze se mi to pokade po resetu vrati na puvodni hodnotu... mam Win7.Ale neva, mam to vyresene pres toho zastupce, ten zustava.Skoda, ze neexistuje ukazatel synchronizace v % ... kdyz si synchornizuju napr. 30 mega soubor na ADSL s 512 uploadem, tak to celkem trva a bylo by fajn vedet, kde clovek je..... treba k tomu nekdo naprogramuje nekdo nejake rozsireni :)

Poradim ti jeste jednu moznost aniz bys musel menit atributy.V Total commanderu si docasne povol zobrazeni skrytych a systemovych souboru.Pak si nalistuj slozku Google Drive.Stiskni CTRL+D a klikni na "Pridat aktualni slozku"Zrus zobrazeni skrytych a systemovych souboru.Pak muzes v TC kdykoliv slozku zobrazit stisknutim CTRL+D a vybrat z nabidky.Pokud se pohybujes vyhradne v TC, tak jsou zalozky k nezaplaceni.

TC staci presunut mysou adresar do toolbaru. Tym sa vytvori zastupca a mas to na jeden klik.