» Poradna » Mobily

Google device policy

Dobrý den. Jednou jsem si kvůli aplikaci google classroom stáhl aplikaci Google device policy. Ale teď ji už nepotřebuji a tak jsem jí chtěl odinstalovat. Ale když dám odinstalovat tak aplikace sice z plochy zmizí, ale během 1 vteřiny se opět objeví. A když chci dát deaktivovat tuto aplikaci pro správu zařízení tak mi to řekne: Google apps device policy už toto zařízení nebude spravovat. Všechny vaše spravované účty google budou odstraněny. A tady nastává problém, když dám ok co se stane? Bude ten google účet pořád funkční a budu si ho moct do telefonu opět přidat?

Odpovědi na otázku

Podobný dotaz už dnes padl. Pokud používáte účet Google Workspace, ve výchozím nastavení organizace je zapnutá politika kontrola koncových zařízení. Tzn. buď toto přijmete a smíříte se s instalací device policy, anebo takový účet nebudete používat. Při deaktivaci device policy budou odstraněny pouze dotčené účty organizace. Pokud účet opětovně přidáte, bude pochopitelně vyžadována instalace/aktivace device policy.

Dobrá děkuji.