» Poradna » Web a internet

Google Chrome zešílel! Proč?

Ahoj,mám takový dotaz. Na Chrome mi v posledních 2 týdnech neustále vyskakují nové karty (nevyžádaně). A na nich se zobrazují různé věci - např. nabídka programů pro vyčištění W, ale například i péčko... Ten rozptyl je fakt široký... Chci se zeptat - nevíte, proč tomu prohlížeči začalo tak jebat? Stalo se to taky někomu? Jak jste to řešili? Je to hodně otravné... Dík za jakékoliv echo...

Odpovědi na otázku

Za to opravdu prohlížeč nemůže. Příčina je v tom, že sis do počítače natahal nějaké svinstvo, tedy malware. Takže vyčistit, ideálně přeinstalovat a příště používat mozek, co si do počítače instaluješ.

Vyčistil jsem celé PC, ale nic jsem nenašel... Navíc, kolegovi - úplně jiné PC - to dělá poslední 2 týdny taky... Co se týče instalace nebo ochrany PC, tak to jsem velice obezřetný...

Evidentně ne dost... Teoreticky vám může běhat nějaké svinstvo po firemní síti a to je úkol pro firemního IT.

OK, projedu to ještě jednou...Chtěl jsem jen vědět, jestli to dělá někomu taky... Dík!

Nedělá, je to nějaký adware, malware či něco takového. Potřeba použít silnější nástroje nebo ideálně přeinstalovat systém.

Čím to čistíš, mýdlo voda nestačí, takový jsem měl Avast fréé propustil i vrátného co měl hlídat

Windows Defender a G Data InternetSecurity

Dva mít nemůžete.Defender se automaticky deaktivuje pokud zjistí přítomnost jiného.Jiné dva antiviry se běžně hádají, nemluvě o tom že i kdyby jely (jako že spíš nepojedou) tak by neúměrně vytěžovali systém.

Vypadá to fakt na problém v síti - 3. člověk co s tím má problém - úplně stejné potíže...

Ze by napadeny nejaky predrazeny sitovy prvek?

Dělá to všem, co si do kompu natahaj svinstvo

Nejsi vůbec obezřetný, musíš se víc snažit.

Proboha už mu někdo řekněte, že na to je antivir krátký. Třeba projet https://www.malwarebytes.com/

chrome není tak dobrý,ale je jednoduchý ale když mu nasadíš víc poviností,jako záložek atd. tak je jako ostatní prohlížeče. Záleží vždy na rychlosti připojení k internetu a obsazenosti stránek ke kterýmse připojuješ.A toto žádný google Chrome prohlížeč nezrychlí ani nezachrání,je to jenblbá reklama ,která již existuje pár let,na primitivní prohlížeč.Kdo pracuje denně na počítači ,ví co mu vyhovuje,kde má vše po ruce,aleCHROME to asi určitě nebude.Crome je nalezlí úplně všude,v každém programu a doplňcích ,k prohlíženívideíí a foto na internetu.Chrome si při instalaci upřednostňuje svoje nastavení,a potlačuje ostatníprohlížeče,Je takový Google dnešní hit.Já osobně používám spolehlivé ,jiné internetové prohlížeče ,které se mi osvědčili a Crome mažu.

A tady tím blabolenim chceš říct co? Něco k tématu nemáš?

Ze chrome je na <->

správně je to: na <i>

teda pokud nejde o japonku, ty mají <i> na štorc

A hlavně takový divně kostičkovaný...

tjn btw: nice nick

Ja to vidím asi takto:Dostal si nejak súbor v pošte od "kamaráta" - pustil si si to dnu - a máš to už u seba. Potom si si písal s ďalším kamarátom a "Hele co jsem dostal ...." a kamarát si to spustí a tiež to má u seba. Potom ten kamarát napíše svojmu kamarátovi "Hele, kamarát mi poslal tohle.... koukni si to...." a už to má i kamarátov kamarát. A že vraj blbý Chrome. Tůdle! Blbý užívateľ / užívatelia - sami ste si to svinstvo pustili do počítačov!A teraz sa vyhovárate, že prehliadačom začalo je*ať.... Ale čo - blbí lidi - taky lidi!

Zrovna dnes jsem tu měl jeden notebook se stejnými příznaky, jdi na chrome://extensions a zkontroluj, jestli tam není nějaké rozšíření, o kterém nevíš že bys ho instaloval a smaž ho.