» Poradna » Počítačové sítě

Google Chrome - opravdu je bezpečný?

Ahoj,
při uvedení prohlížeče Google Chrome se vyrojily diskuse o na téma tajných odchozích spojení. Později byly (tuším že i u vás) vysvětleny jako průběžné dotazy našeptávače na možné vyhledávací alternativy. Od té doby jsem považoval Google Chrome za rychlý a bezpečný prohlížeč.

Dnes jsem si ho opět instaloval, a k mému překvapení se od té doby můj Sunbelt Personal Firewall chlubí pokusy o spojení kamsi do světa, kdykoliv je Google Chrome spuštěn. Podotýkám že mám nataženou stránku iDnes, čtu si článek, a nic nevyhledávám. Přesto přichází jedna žádost o spojení za druhou.

Všechny jsou na HTTP port 80 nebo HTTPS port 443, některé na IP adresy, jiné na podivné DNS názvy (bw-in-f190.1e100.net, fg-in-f100.1e100.net, apod). O spojení se pokouší aplikace Google Installer i Google Chrome.

Máte pro to prosím nějaké vysvětlení?

Odpovědi na otázku

Nemůže jít třeba o aktualizace chrome nebo některých addonů, které tam můžeš případně mít doinstalované? Vůbec nevím, jen mě to tak napadlo.