» Poradna » Programy

Google AdMob a potreba zivnostenskeho listu.

Okay, poslednich 30 minut jsem hledal a nenasel jsem jasnou odpoved. Cast lidi rika ze do 30.000 nic jako ZL nepotrebuju, nekteri rikaji ze na prijem cehokoliv ze zahranici potrebuju ZL nebo se stat idetifikovanou osobou. Nekde je napsano ze ZL je potreba kvuli placeni dani a nekde je ze to neni potreba protoze od 2015 se o to stara sam Google. Je tedy nutnost mit ZL, nebo byt identifikovana osoba pro pouzivani Google AdMob?

Odpovědi na otázku

ŽL a daně jsou dvě celkem nesouvisející věci. ŽL potřebuješ v okamžiku, kdy začneš vykonávat soustavnou činnost za účelem zisku, bez ohledu na to, jestli se ti nějaký smysluplný zisk vůbec podaří dosáhnout. A nasazení reklam na svůj web nebo mobilní aplikaci, za které budeš dostávat peníze, je soustavná činnost za účelem zisku. Takže ano, ŽL potřebovat budeš.

Na otázku mít/nemít živnostenský list ti spolehlivě odpoví na živnostenském úřadu v místě tvého bydliště.

Příjem do 30000 Kč ročně se nezdaňuje, jen pokud jde o nahodilý příjem. Příjem z Google ale nahodilý příjem není. Na otázku daní z Google ti poradí na finančním úřadě.

Drobně bych tě poopravil. Na otázku daní z Google by mu měli poradit na FÚ, reálně ale většinou nebudou sami vědět :)