» Poradna » Web a internet

Google - vyhledávání dle domény

Z vyhledávání Google zmizela možnost vyhledávat (zobrazit výsledky) dle domény...?Bylo to vpravo nahoře, myslím pod "Nastavení".

Odpovědi na otázku

Muzes pridat do hledani +site:zive.cz apod.

To + před site není potřeba.

Pravda, starych zvyku se tezko zbavuje :(

Nic takového není potřeba. Do vyhledávacího pole jednoduše napíšeš třeba "trenky pradlo.cz" a bude ti to hledat slovo trenky primárně na webu pradlo.cz

Když nebudeš líný a napíšeš trenky site:pradlo.cz, tak budou vásledky výhradně z pradlo.cz (+ reklamy)

Neříkám, že ne, ale je to zbytečné. V podstatě jediný rozdíl bude v tom, že když tam dáš to "site", tak za výsledky z toho webu nebudou už další návrhy. Bez toho "site" ti to najde z webu to samé a akorát navíc potom za tím budou i výsledky z dalších webů.

Díky. No jo, ale proč to Google zrušil?..

Protože to bylo zbytečné, když to jde jinak? To se musíš zeptat Google.

Aha, zbytečné? A jde to jinak - tedy namísto jednoduchého zaškrtnutí nutnost vyplňovat ručně?...

Stopni si, jak dlouho trvá nalistování a zakliknutí požadované domény v jejich seznamu a jak dlouho trvá těch pár písmen vyplnit z klávesnice.

Pokud nejsi schopen používat operátory, tam v rozšířeném vyhledávání (Nastavení > Rozšířené vyhledávání) to stále je.

Hmmm, právě protože to z "Nastavení > Rozšířené vyhledávání" zmizelo, tak se na to ptám. Tedy alespoň já to tam nemám (a právě jsem zkoušel i Chrome).

Těžko říci. Možná nějaký AB test. Já to tam mám - https://ctrlv.cz/toN9.

Respektive zmizelo to menu pod "Nastavení".

Rozšířené vyhledávání jde otevřít i přímo - https://www.google.com/advanced_search.

Jo, to funguje. Ale proč to zmizelo pod "Nastavení"... ?

a proč třeba Google kdysi zrušil Google Talk aby ho nahradil Hangouts který teď ruší a nahrazuje Google Chatem.. samá proč a nikdo nedává odpovědi..

Třeba to je tak, že Google vydává beta aplikace, služby (i když je tak nenazývá) a když se mu výsledky líbí, tak to nechá a když ne, tak to zruší. Zadarmo má tak beta testery. Však jak dlouho byl Gmail v beta verzi...

Většinou je na to odpověď, že to používalo málo lidí viz zrušení Google+ či Google Reader. Tak to možná bude platit i teď.

k tomu hledání... k čemu to je dobrý ? Vím že se dá podle domény vyhledávat, ale nikdy jsem to v podstatě nepoužil.. Google používám od začátku (doslova) kdy vytlačili Altavistu a co chci najdu během pár sekund i bez omezení na doménu.. A to je asi tak důvod proč to Google dal pryč.. sleduje používaní daných funkcí a když na to lidi prdí tak to zruší. Mě spíš sere že dali z map pryč tu střelku která orientuje mapu k severu. ALe to asi zase nevadí tobě...

V angličtině se to může hodit, když chci např. dostávat výsledky z amerických a ne britských stránek. Nebo když nějaké fórum nemá vyhledávač, tak ho prohledat takhle přes Google. Prohledání poradny zive.cz přes Google místo zabudovaného vyhledávače má taky své výhody.

to asi jo. U tech for mozna, ale jeste se mi nestalo ze by tam spatne fungovalo vyhledavani. A jen by me zajimalo jak poznas podle domeny americke a britske stranky ?? jakoze .com jsou v USA a .uk jen v anglii ?

omlouvám se, že se do toho pletu... národnost podle domény asi poznat nejde. Klidně můžeš mít stránky .cz a texty v angličtině. A .com je celosvětové. No ale částečně to odfiltrovat můžeš. Když zadáš jen site:.com, tak by ti tam žádná doména .uk ani .co.uk vlézt neměla. Taky můžeš zadat lang:czech a dostaneš jen stránky v češtině. No a nebo to zkombinovat na site:com lang:czech a budeš mít ve výsledcích jen .com stránky v češtině.

Ono to zas tak důležité není, když budu hledat řešení na nějakou chybu Windows, tak je mi jedno, jestli rada v angličtině pochází od Američana, Kanaďana, Čecha či Němce.

Já to vyhledávání podle domény využívám docela často. Chci např. najít nějakou svítilnu, ale nechci aby mě to hledalo všude na všech stránkách v angličtině, ale třeba přímo na banggood.com, aliexpress.com, apod.

Kdyby to bylo tak jednoduché. Ale com je mezinárodní zkratka, takže tohle nehrozí. To spíše můžu filtrovat na .us či foxnews.com, cnn.com pokud chci zprávy v angličtině z Ameriky. Google má ještě v nastavení hledání nastavení regionu, takže když se tam nastaví Amerika, měl by Google prohledávat jen americké stránky. Ale nevím, jak spolehlivě to funguje, kdysi mi to moc spolehlivě nefungovalo a pořád to přepínat, mě zrovna moc nebaví.

No k čemu... když chceš výsledky jen z té jedné domény a vyhledávání na daném webu není nebo je uděláno blbě a nefunguje.Tak si napíšeš do googlu třeba "Windows 10 site:zive.cz" a dostaneš jen odkazy z zive.cz. Když zadáš "Windows 10 zive.cz", tak není zaručené, že dostaneš odkazy jen na zive.cz Jinak ani nevím, že to bylo někde v nastavení, jelikož nic takového jsem nikdy nepoužíval. Napsat "site:" je na pár vteřin, stejně jako jiné řádkové příkazy (např. imagesize:1920x1080, když člověk hledá wallpaper v rozlišení obrazovky).

Lidi často dávají přednost klikání myší, proto moc neznají operátory, které se v Googlu dají použít.

Ano, jasně, je to jednodušší, nemusím to nosit v hlavě. Donedávna to bylo v menu pod "Nastavení". Používám to docela často.